Новини
ПОДІЇ МІСЯЦЯ: Липень 2020

№7_(62)_НГУ_(Липень)_UA.-1_page-0001

 

27.07-02.08.2020

Енергоспівтовариство схвалило створення біржі природного газу в Україні. При цьому, Секретаріат Енергетичного співтовариства підтримує створення біржі природного газу на основі товарної біржі "Українська енергетична біржа" (УЕБ).
20 липня між Секретаріатом Енергетичного співтовариства, Міністерством енергетики України, Європейським банком реконструкції та розвитку і Товарною біржею "Українська енергетична біржа" було підписано Меморандум про взаєморозуміння.
"Меморандум спрямований на підтримку реструктуризації українського газового сектора відповідно до законодавства ЄС для забезпечення конкуренції та надання переваг українським споживачам енергії та економіці в цілому", - йдеться в повідомленні.
У свою чергу, в УЕБ відзначають, що ТБ «Українська енергетична біржа» та ТОВ «Оператор ГТС України» об'єднають свої зусилля для побудови в Україні конкурентного, прозорого і ефективно функціонуючого ринку природного газу. Оператор ринку газу і оператор торгової платформи починають роботу з імплементації європейських підходів на ринок добового балансування. В УЕБ висловлюють надію на підтримку нормативних ініціатив, спрямованих на забезпечення умов нормального функціонування ринку в частині змін до Закону «Про державні закупівлі» та останніх ініціатив регулятора про зміни до Кодексу ГТС.
Що стосується обсягів імпорту газу з ЄС, то, за словами генерального директора ТОВ «Оператор ГТС України» Сергія Макогона, станом на перше серпня поточного року він очікується на рівні 108 млн м3. Це додатково майже 38 млн м куб. в порівнянні з попередньою добою. Це стало можливо завдяки впровадженню віртуального реверсу на кордоні, що усунуло існуючі технічні обмеження (66,5 млн м3 на добу).
Ці додаткові 38 млн м3 імпортуються віртуальним реверсом зі Словаччини через точку Ужгород / Велки Капушани. У той же час, Сергій Макогон зазначив, що словацька сторона ще не готова до створення з нами віртуальної точки на кордоні, а й стримувати віртуальний реверс вони більше не зможуть.
«Впровадження європейських практик на кордоні з ЄС - win-win рішення для всіх. Європейські трейдери можуть завезти в Україну додаткові обсяги газу. Оператор ГТС України і оператор ПСГ отримають додаткові кошти і сплатять додаткові податки до бюджету. А крім того, значні обсяги газу в наших ПСГ - це запорука енергетичної безпеки», - підкреслив Сергій Макогон.
У п'ятницю стало відомо, що Наглядова рада "Укрнафти" призначила нового главу компанії. Контракт підписали з Олегом Гезом, який був на посаді виконуючого обов'язки глави з травня 2019 року.

 

20-26.07.2020

Група «Нафтогаз» приступила до буріння нової свердловини на Стрілковому родовищі. Проєктний дебіт свердловини становить 40 тис. м куб. на добу. Керівник Групи "Нафтогаз" Андрій Коболєв зазначив, що добутий газ буде призначатися для безперебійного забезпечення газом Генічеська та Генічеського району, які не під'єднані до магістральної ГТС. За його словами, збільшення видобутку на Стрілковому родовищі - найбільш перспективний варіант газопостачання для Генічеська і логічний крок для Нафтогазу. Особливо в порівнянні з варіантом будівництва окремого магістрального газопроводу за рахунок Нафтогазу. Буріння свердловини почала команда Технічного дивізіону за підтримки Weatherford (США), який забезпечує роботу з геофізики. Протягом наступних двох місяців в компанії очікують досягти покладів газу і повністю забезпечити потреби до початку опалювального сезону 2020-2021.
За підсумками першого півріччя 2020 року Група Нафтогаз передала для потреб населення 6,7 млрд. куб. м газу. У компанії відзначають, що незважаючи на несприятливі ринкові умови, а саме зменшення ціни реалізації газу компанією на 47%, що негативно вплинуло на інвестиційні можливості, Групі вдалося з незначним відхиленням утримати видобуток на рівні минулого року. На даний момент одна з пріорітетних цілей - розробка середньострокової стратегії розвідки і видобутку газу для нарощування ресурсної бази вуглеводнів.
Асоціація газодобувних компаній України висловила серйозну стурбованість відсутністю у фінальній версії Держпрограми стимулювання економіки ряду пропозицій газодобувної галузі. Зокрема, мова йде про продовження гарантованого державою терміну незмінності оподаткування видобутку вуглеводнів з нових свердловин з 5 до 10 років; впровадження стимулюючих ставок ренти для видобутку нафти і конденсату з нових свердловин за аналогією зі стимулюючим режимом для видобутку природного газу; введення стимулюючої ренти для відновлення свердловин і видобутку нетрадиційних покладів вуглеводнів з розробкою прозорої методики визначення таких покладів.
У своєму зверненні АГКУ зазначає, що в той час, коли провідні видобувні країни світу діють на випередження, вводячи стимулюючі заходи для інвесторів і надаючи податкові пільги нафтогазодобувному сектору, вітчизняна індустрія залишилася один на один з кризою.
«Без державної підтримки ми ризикуємо втратити вітчизняний видобуток вуглеводнів, що призведе до ще більшої залежності від імпортного газу і втрати левової частки податків», - переконаний виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Артем Петренко.

 

13-19.07.2020

В команду Групи НАК "Нафтогаз" прийшов новий менеджер. Максим Вітик відповідатиме за стратегічні проєкти Нафтогазу з розвідки і видобутку. Серед його завдань - нарощування ресурсної бази вуглеводнів, в тому числі і шляхом освоєння покладів нетрадиційного газу і морського шельфу. А також залучення міжнародних партнерів і інвесторів до співпраці з Нафтогазом.
Бекграунд Максима Вітика включає в себе більше 20 років роботи в міжнародних компаніях, в тому числі таких як ExxonMobil і Shell.
Британська компанія Enwell Energy, яка входить до групи компаній Smart Energy, почала буріння свердловини №25 на Свиридівському родовищі в Полтавській області.
Проєктна глибина свердловини - 5 320 м. Це розвідувальна свердловина, буріння якої планують закінчити в 1 кварталі 2021 року. У прес-релізі компанії відзначають, що свердловина націлена на розвідку і встановлення промислового значення покладів вуглеводнів горизонтів В-20, В-22 і В-23 Візейського ярусу. У разі успішних випробувань, введення свердловини в роботу очікується протягом 2 кварталу наступного року.
Глава Державної служби геології та надр України Роман Опімах виступив з ініціативою прискорити процес завершення проєкту Кодексу про надра. З цим амбітним завданням в Держгеонадр готові впоратися за два місяці.
За червень 2020 ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 715 млн грн. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, податок на прибуток, акцизний збір та інші податки. Сума сплачених податків за 6 місяців 2020 року склала 6,84 млрд. грн.

 

06-12.07.2020

У 2020 році нафтогазовий ринок готовий освоїти до $ 1 млрд за наступними напрямками: новітні технології, IT і data, наукові розробки, сервісні проєкти, розробка нових нафтогазових родовищ, інтенсифікація діючих і законсервованих свердловин, інфраструктурні проєкти, стимулювання збільшення власного видобутку нафти і газу. Про це заявив заступник виконавчого директора Асоціації "Нафта і газ України" Андрій Гаджаман.


"Ми активно підтримуємо ідею Президента України про введення «Інвест няні» для полегшення процедури імплементації інвестицій. Ключові положення законопроєкту були розглянуті 30 червня поточного року на Національній раді реформ, які передбачають від інвестора:
- залучення від $ 30 млн;
- створення від 150 робочих місць з окладом на 15% вище, ніж в регіоні інвестування.
Такий інвестор матиме прямий контракт з Урядом на 10 років з гарантією стабільності. Операційний проєкт «Інвест няня» спиратиметься на інвестиційних менеджерів урядової організації UkraineInvest. Основні гравці нафтогазового ринку зацікавлені в реанімації нафтогазового ринку України після надзвичайних наслідків Covid-19. UkraineInvest в колаборації з діючими гравцями нафтогазового сектора зможуть перезапустити ринок нафти і газу та посилити енергетичну стабільність і безпеку України", - зазначив Андрій Гаджаман.
Про впровадження безкабельної технології «зеленої сейсміки» повідомили в ДТЕК Нафтогаз.
Особливість технології полягає в тому, що для з'єднання сейсмоприймачів використовується не кабель, а бездротові системи, для встановлення датчиків не потрібна спеціальна важка техніка.
Використання безкабельної технології дозволяє ефективно проводити роботи в умовах складного ландшафту і у важкодоступних місцях. Також це дає можливість скоротити терміни робіт і мінімізувати будь-який можливий вплив на навколишнє середовище.
Безкабельна сейсморозвідка стане першим проєктом, реалізованим в рамках Нафтогазового Технохабу.
Enwell Energy, яка входить до групи компаній Smart Energy, оприлюднила виробничі результати за 2-й квартал 2020 р.
У компанії відзначили, що загальний обсяг видобутку в 2 кварталі виріс на 12,5% в порівнянні з 2 кварталом 2019 року. Значним поштовхом для нарощування видобутку стало введення в роботу свердловини №54 на Свиридівському родовищі в травні цього року.

 

29.06-05.07.2020

VII Міжнародна нафтогазова конференція Ньюфолк НКЦ відбулась 2-3 липня 2020 р.

Вперше конференція Ньюфолк НКЦ проходила одразу в двох форматах – традиційному офлайні та в онлайн стрімі на кількох соціальних платформах. Використання віддаленого зв’язку з деякими спікерами зробило можливим їх віртуальну присутність та пряму комунікацію з учасниками конференції.
Вже за перший день трансляції ми мали понад 10 000 переглядів стрімів тематичних сесій VII Міжнародної нафтогазової конференції НЬЮФОЛК НКЦ.
Нові умови роботи вимагають швидких і виважених рішень. Команда Ньюфолк НКЦ доклала значних зусиль, щоб традиційна подія нафтогазової галузі відбулась. Цьогоріч це сталось у змішаному форматі, з дотриманням усіх вимог безпеки учасників.
Запрошені спікери та гості високо оцінили роботу Ньюфолк НКЦ, яка сприяє подальшому розвитку нафтогазовидобувного та нафтосервісного ринку України.
Другий день конференції розпочався доповіддю Санжара Жаркешова, заступника директора дивізіону «Розвідка та видобування» з розвідки та розробки родовищ АТ «Укргазвидобування» - "The new era of exploration and reservoir management at Naftogaz". Санжар Жаркешов має унікальний досвід роботи з надглибокими свердловинами. На його рахунку світовий рекорд з буріння. Виняткових результатів було досягнуто на нафтовій свердловині Z-40, 13000м, на о. Сахалін, Російської Федерації 2014 року.
У своїй промові Санжар Жаркешов підкреслив, що у своїй діяльності компанія буде концентруватись на таких аспектах, як збільшення ресурсної бази вуглеводнів та наповнені бюджету держави. Він також зазначив, що питання розвитку компанії тісно пов’язано з досягненням енергонезалежності України. Серед стратегічних завдань компанії Санжар Жаркешов виділів, зокрема, освоєння глибокого буріння, вивчення потенціалу надр Карпатського регіону, залучення міжнародної експертизи та тісну комунікацію з провідними геологами.
Тематичну сесію продовжив виступ Мирона Фірмана, директора з питань геології АТ «Укргазвидобування». Він розповів про прогнозні моделі імовірності відкриття нових родовищ вуглеводнів. За цими даними, понад 50% відсотків становить імовірність відкриття дрібних родовищ, в той час як імовірність відкриття великих родовищ суттєво менша, вона все ж таки існує.
За його словами, важливими інструментами геологів у сучасних умовах є 3D сейсміка, геофізичні методи дослідження свердловин, використання сучасних програмних комплексів та, найголовніше – аналітичний підхід до вивчення зібраних матеріалів самих геологів.
Наступна доповідь від представника ДП «Надра України» та ДП «Укрнаукагеоцентр» познайомила слухачів із можливостями держкомпаній у наданні послуг замовникам та з впровадженням нових науково-методичних та лабораторних досліджень в процес геологорозвідувальних робіт на нафту і газ.
Завершився другий день конференції презентацією дослідження Володимира Коболева, доктора геол. наук, професора, головного наукового співробітника Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, доповіддю: «Нафтогазовий потенціал чорного моря: реальність і перспективи буріння унікальної надглибокої свердловини на о-ві Зміїному».
Переглянути запис стріму конференції можна за посиланням - https://youtu.be/EkoajOT83v0
Команда НЬЮФОЛК НКЦ висловлює подяку нашим спонсорам та партнерам за підтримку та віру у необхідність галузевих подій, які ми організовуємо: компаніям «Західнадрасервіс», БК «Горизонти», NOV Fidmash, НАК Нафтогаз, Weatherford, Denimex, DTEK.
Дякуємо гостям конференції, які відвідали наш захід та всім, хто долучився до нас онлайн!

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2022