Новини
OMV Petrom і ROMGAZ почали буріння в Чорному морі на проекті Neptun Deep

OMV Petrom і ROMGAZ почали буріння першої свердловини для видобутку природного газу в проекті Neptun Deep


Бухарест, 25 березня 2025 р. OMV Petrom, найбільший інтегрований виробник енергії в Південно-Східній Європі, і ROMGAZ, найбільший виробник і основний постачальник природного газу в Румунії, оголошують про початок буріння для розробки та експлуатації родовищ природного газу Pelican Sud і Domino в периметрі Neptun Deep, розташованому в 160 км від узбережжя Чорного моря. Проект просувається згідно з планом, перший видобуток очікується в 2027 році. Neptun Deep сприятиме видобутку газу в Румунії приблизно 8 мільярдами кубічних метрів на рік, коли видобуток буде досягнуто.

"Початок буріння є важливою віхою для прогресу проекту Neptun Deep - проекту стратегічного значення для Румунії. Розвиваючи цей проект, Румунія може забезпечити свої потреби в природному газі з внутрішніх джерел і стане важливим гравцем на європейському ринку. Крім того, проект має позитивний внесок в румунську економіку - за оцінками, він принесе доходи в розмірі близько 20 мільярдів євро в державний бюджет протягом усього терміну дії проекту. Ми докладаємо всіх зусиль для безпечної та ефективної реалізації проекту Neptun Deep". ly, щоб у нас були перші поставки газу в 2027 році», – каже Крістіна Верчере, генеральний директор OMV Petrom .

«Ми з радістю переходимо до наступного етапу проекту Neptun Deep, а саме до буріння десяти свердловин, які забезпечать видобуток природного газу, з яких чотири на родовищі Pelican Sud і шість на родовищі Domino. Перша свердловина буде пробурена на родовищі Pelican Sud, розташованому на глибині близько 120 метрів, газовий резервуар розташований приблизно на 2000 метрів нижче морського дна. Ми оцінюємо, що буріння працює для десяти свердловин s триватиме до четвертого кварталу 2026 року», — говорить Крістіан Хубаті, член правління OMV Petrom, відповідальний за розвідку та видобуток .

«Початок бурових робіт є досягненням важливої ​​мети в розвитку проекту. Neptun Deep має стратегічне значення для ROMGAZ, про що свідчить його особлива значущість у частці інвестицій групи. Завершення цього інвестиційного проекту та його запуск у комерційне виробництво з 2027 року зміцнить профіль групи ROMGAZ на енергетичному ринку в Румунії та в регіоні, як з точки зору виробництва природного газу, так і в сегментах постачання електроенергії та виробництва також зареєструвати бізнес-діяльність групи ROMGAZ у довгостроковій перспективі, посилити її інвестиційний потенціал і забезпечити стійкість заходів, включених до стратегії енергетичного переходу», - заявляє Резван Попеску, генеральний менеджер SNGN ROMGAZ SA

«Початок буріння свердловин Neptun Deep означає перші ключові операції на шельфі Чорного моря та являє собою виконання програми розробки та експлуатації, доказ чіткого дотримання двома співвласниками проекту графіку робіт. Водночас для ROMGAZ це підкреслює взяті на себе зобов’язання в реалізації проекту Neptun Deep, інвестиційний потенціал, а також хорошу співпрацю з Оператором, Міністерством енергетики, ANRMP SG, ACROPO та інші залучені міністерства та органи влади сповнені рішучості успішно завершити цей етап у повній безпеці при проведенні морських операцій завдяки спільним зусиллям проектних команд і підрядників, залучених до проекту Neptun Deep», — говорить Арістотель Джуд, заступник генерального директора SNGN ROMGAZ SA.

Анкерні конструкції для Pelican були успішно встановлені за допомогою передової технології морського буріння CAN-ductor від Neodrill, яка мінімізує загальний вплив процесу буріння на навколишнє середовище. Буріння першої свердловини займе приблизно 2-3 місяці.

Буріння проводитиметься за допомогою мобільної бурової установки Transocean Barents, залученої спеціально для проекту. Halliburton Energy Services Romania та Newpark Drilling Fluids Eastern Europe нададуть комплексні послуги з буріння. Міжнародний і місцевий досвід Halliburton в Румунії буде використано для широкого спектру послуг, таких як цементування, направлене буріння та заканчування свердловин.

Інфраструктура, необхідна для розробки двох родовищ, включає три підводні видобувні системи, одну для Pelican South і дві для Domino, відповідну мережу газопроводів, мілку морську газову платформу, магістральний газопровід до берега в Тузлі та вимірювальну станцію природного газу. Морська платформа виробляє власну електроенергію, працюючи відповідно до найвищих стандартів безпеки та захисту навколишнього середовища. Свердловини та резервуари будуть управлятися дистанційно через цифровий двійник. Ключовим аспектом концепції розробки є те, що природна енергія родовища використовується для транспортування природного газу до берега, усуваючи необхідність його стиснення. Це, разом з іншими функціями проекту, гарантує, що викиди від проекту Neptun Deep зведені до мінімуму, що значно нижче галузевих стандартів.

Паралельно з буровими роботами тривають роботи над різними компонентами проекту Neptun Deep: будується видобувна платформа, виготовляються системи, пов’язані з підводною інфраструктурою, ведуться роботи з будівництва допоміжного судна для видобутку, а також будівництво газовимірювальної станції.

OMV Petrom і ROMGAZ спільно інвестують до 4 мільярдів євро в розвиток проекту Neptun Deep.

Про OMV Petrom

OMV Petrom є найбільшим інтегрованим виробником енергії в Південно-Східній Європі з річним видобутком сирої нафти та газу в масштабах групи приблизно 40 мільйонів бне у 2024 році. Група має переробні потужності 4,5 мільйона тонн на рік і керує високоефективною електростанцією, що працює на природному газі, потужністю 860 МВт. На ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами Група присутня в Румунії та сусідніх країнах через приблизно 780 АЗС під двома брендами - OMV і Petrom.

OMV Petrom є компанією, в якій на кінець 2024 року румунські акціонери володіють понад 43% акцій (з яких румунська держава через Міністерство енергетики володіє 20,7%, а 22,5% належать румунським пенсійним фондам, до яких додано майже 500 000 індивідуальних інвесторів та інших румунських організацій). OMV Aktiengesellschaft, одна з найбільших зареєстрованих промислових компаній Австрії, володіє 51,2% акцій OMV Petrom, а решта 5,6% належать іншим іноземним інвесторам. Із загальної кількості акцій OMV Petrom 28,1% вільно продаються на Бухарестській фондовій біржі.

OMV Petrom є одним із найбільших вкладників до державного бюджету, з приблизно 44 мільярдами євро, що представляють собою податки, збори та дивіденди, сплачені між 2005 та 2024 роками. За той же період компанія інвестувала приблизно 20 мільярдів євро.

З 2007 року OMV Petrom інтегрувала принципи корпоративної відповідальності у свою бізнес-стратегію. У період з 2007 по 2024 рік компанія виділила приблизно 190 мільйонів євро на розвиток громад у Румунії, зосередившись на захисті навколишнього середовища, освіті, охороні здоров’я та місцевому розвитку.

29 липня 2020 року OMV Petrom оголосила про підтримку рекомендацій, виданих Цільовою групою з питань розкриття фінансової інформації, пов’язаної з кліматом (TCFD), Робочою групою з публікації фінансової інформації, пов’язаної зі зміною клімату, щодо ризиків і можливостей, пов’язаних зі зміною клімату. OMV Petrom щорічно звітує про прогрес, досягнутий у виконанні цих рекомендацій.

Про ROMGAZ

SNGN ROMGAZ SA є найбільшим виробником і основним постачальником природного газу в Румунії. Компанію допущено до торгів на Бухарестській фондовій біржі (BVB). Основним акціонером є румунська держава з часткою 70%. Компанія має великий досвід у сфері розвідки та видобутку природного газу, її історія починається понад 100 років тому, у 1909 році. ROMGAZ проводить геологічну розвідку з метою відкриття нових газових родовищ, видобуток газу метану шляхом експлуатації родовищ у портфелі компанії, підземне зберігання природного газу, проведення втручань, капітальних ремонтів та спеціальних робіт на свердловинах, а також надає професійні послуги технологічного транспорту. У 2013 році РОМГАЗ розширив сферу діяльності, освоївши Іернутську ТЕС, ставши таким чином виробником і постачальником електроенергії.

1 серпня 2022 року ROMGAZ став єдиним акціонером ROMGAZ BLACK SEA LIMITED (створеної як ExxonMobil Exploration and Production Romania Limited) після завершення операції з придбання та передачі всіх акцій, випущених (що становлять 100% акціонерного капіталу) ExxonMobil Exploration and Production Romania Limited, яка володіє 50% придбаних прав і прийнятих зобов’язань за Нафтовою угодою для глибоководного району XIX морського периметра Нептун у Чорному морі.

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2025
oilgasukraine@gmail.com