Топ-Статті
Володимир Онищенко. Особистості галузі

Онищенко

Яким був для вас минулий рік?

2020 рік був сповненим викликів, але разом із тим, цікавим, насиченим яскравими подіями і враженнями, новими відкриттями та здобутками.
Це – рік невпинного розвитку, надзвичайних перемог та пошуку креативних рішень.

Безумовно, визначальною подією року стало відзначення 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Незважаючи на запроваджені карантинні обмеження, діяльність університету відбувалась у форматі, який дозволив забезпечити високий рівень освітньої, науково-дослідної та інноваційної діяльності, а також реалізувати низку масштабних і амбітних проєктів у співпраці з бізнес-партнерами.

 

Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

Відновлення, розвиток і стабільність галузі, на мою думку, значною мірою залежать від професіоналів, які в ній працюють. Тому нашим першочерговим завданням як провідного закладу вищої освіти, який опікується формуванням кадрового потенціалу нафтогазовидобувної галузі, є інноваційно-технологічний підхід до підготовки фахівців у тісній співпраці з бізнес-партнерами. При цьому важливим чинником має бути забезпечення умов для реалізації інтересів усіх стейкхолдерів.

 

Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Звичайно ж, для мене, як і для кожної людини, найцінніший здобуток - це успіхи моїх дітей, моєї родини. А моєю «великою родиною», без сумніву, є університет. Тому мені складно відокремити особисті здобутки від досягнень Полтавської політехніки. Я завжди пишаюсь перемогами університету, успіхами кожного викладача і кожного студента.

Варто відзначити, що стратегічною метою Полтавської політехніки є створення високорейтингового сучасного інноваційного університету, і на цьому шляху у нас є значні здобутки. У 2020 році Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» посів перше місце серед університетів Полтавщини у світовому рейтингу U-Multirank 2020. За показником «Міжнародна орієнтація» університет увійшов у ТОП-10 закладів вищої освіти України.

За даними 14–го щорічного академічного рейтингу закладів вищої освіти України «TOP-200 Україна 2020» Полтавська політехніка посіла перше місце серед університетів Полтави, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України. У рейтингу SCImago IR 2020 університет посів четверте місце серед закладів вищої освіти України, а за показниками науково-дослідницької роботи – друге місце серед ЗВО та наукових установ України.

За результатами Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України, наш заклад освіти увійшов у ТОП-10 кращих університетів центрального регіону України, а згідно з даними наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України посів перше місце серед університетів Полтави за показниками бази SciVerse Scopus.

Приємно, що наші досягнення відзначаються на державному рівні. Так, у цьому році я був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Я вважаю, що така висока оцінка є заслугою усього колективу нашого університету.

 

Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?

Сучасний світ надзвичайно мінливий і в будь-який момент може поставити нас перед серйозними викликами. Тому слід уміти «тримати удар». Мені імпонує вислів: «У моєму словнику немає слова “неможливо”». Вибудовуючи стратегію власної діяльності, я завжди дотримуюсь переконання, що дорогу долає той, хто йде. Отже, своїм колегам та однодумцям можу порадити замислитись над висловом Вінстона Черчилля: «Чому корабель перемагає хвилі, хоча їх багато, а він — один? Тому, що у корабля є курс, а у хвиль — немає». У людини, яка прагне досягти успіху, завжди повинен бути свій курс, своя стратегія, своя мета і переконання.

 

Які цілі ставите на наступний рік?

У наступному році головними завданнями для нашого колективу залишаються продовження співпраці з бізнес-структурами для забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців, а також подальша реалізація політики інтеграції до світового освітньо-наукового простору. Пріоритетом у 2021 році має стати посилення ролі ІТ-напрямку, що сприятиме динамічному розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та зростанню інтелектуального потенціалу України.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021