Топ-Статті
Степан Козицький. Особистості галузі

Козицький (1)

Яким був для вас минулий рік?

2020р. рік був неочікувано складним роком в плані розвитку бізнесу. Насамперед, це пандемія короновірусу і її наслідки: падіння цін на природний газ, 15 річний мінімум, якщо я не помиляюсь; зменшення, в рази, сервісного ринку розвідки і видобутку нафти і газу; стагнація фінансового ринку.

Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

Відповім «японською» фразою: удосканалювати процеси. Якщо ми говоримо про ринок вуглеводнів: нафти та газу, то тут у нас уже немає явних антиклінальних структур, не має гарного доступу до землі під буріння, 2Д сейсміки уже точно не достатньо для виявлення додаткових геологічних структур, ми не можемо дозволяти довгий процес буріння. І в принципі, нафта і газ, рік за роком, м’яко кажучи «дає дорогу» альтернативній енергетиці, тобто ціновий тренд, точно не в користь нафтовикам. Якщо підсумувати, потрібно робити 3Д сейсміку, бурити глибше, бурити швидко!, бурити горизонтально, робити ГРП та проводити інші методи інтесифікації видобутку, бути ефективними!

Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Незважаючи на кризовий рік, наші результати (групи компаній Західнадрасервіс) є хорошими. По-перше, при плані видобутку 650 тис. м3/доба на кінець року, ми у листопаді вийшли на видобуток 700 тис. м3/доба, а річний план виконали у серпні. Друге, цього року ми пробурили 11 свердловин (ще 2 в бурінні, і ми плануємо завершити буріння однієї до кінця року, іншої до 04.01.2021р.). Третє, у нас 4 бурові станки були заняті круглий рік (2 в бурінні, 2 в капремонті) і також цього року ми зробили 40 коілтюбінг свердловинно-операцій. І четверте, чи не головне, цього року ми організували повноцінну 3Д сейсміку, а це між іншим, дві вахти по 150 чол. кожна. Тобто, в цей кризовий рік, ми не тільки не скорочували персонал, але й створили нову компанію з 300! (трьомастами) працюючими.

Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?

Раджу йти вперед, і не зупинятися перед труднощями. Удосконалюватись, використовувати нові технології, ризикувати.

Які цілі ставите на наступний рік?

Великі плани маємо на наступний рік: досягти видобутку природного газу 850 тис. м3/доба; пробурити 12 свердловин, 3 з яких горизонтальні; почати видобуток нафти; і зробити перші тонни «зеленого» водню (green Hydrogen).

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021