Топ-Статті
Юрій Вітренко: Завдяки героїзму наших Збройних сил і газовиків нам вдається забезпечувати безперебійне газопостачання

Коментар голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка для каналу ICTV.

№2_(81)_НГУ_(Лютий)_UA

Завдяки героїзму наших Збройних сил, але завдяки і героїзму фактично газовиків, які іноді під кулями вимушені працювати, нам все ж таки вдається в більшій частині України забезпечувати безперебійне газопостачання.

У нас газ є в підземках, нам треба забезпечити безперебійну роботу сховищ. У наших ПСГ зараз 10 млрд кубометрів газу, ми також імпортуємо газ. І от за рахунок видобутку, імпорту і підземним сховищам ми фактично зараз і забезпечуємо безперебійне проходження опалювального сезону, щоб українці були впевнені в тому, що у всьому цьому жахітті війни принаймні у них є газ і тепло в домівках.

У нас на сході України є випадки, коли були атаковані об’єкти газової інфраструктури. У нас, на жаль, вмирають люди, газовики. Велика їм шана. У нас 4 людини загинули тільки на одному об’єкті в Охтирці на сході. Ось що роблять ці звірі, які зараз намагаються окупувати нашу землю. Але люди, не дивлячись на це, йдуть і працюють, під кулі, для того, щоб Україна була з газом.

Є ризик підриву газопроводів і про це ми повідомили наших міжнародних партнерів. Практично на всіх об’єктах були помічені диверсанти, які розставляли відповідні мітки. Ми точно не знаємо, навіщо вони це робили. Але ми намагаємося ці мітки затирати, прибирати для того, щоб мінімізувати ризики таких атак.

Оголошення банкрутства оператором Північного потоку-2, є лише одним із перших кроків цієї процедури, але це вже фактично означає, що цей проект Путіна, яким він хотів довести всім свою зверхність, похований. І це такий осиковий кіл у труну цього проекту. Також це означає, що навіть ті компанії іноземні, які підігравали Путіну, допомагали Путіну фінансувати цей проект, і отримували відповідні кошти, вони зараз за цю підтримку заплатять високу ціну.

Ми закінчимо війну, і транзит через Україну принаймні не зможе бути перекинутий на Північний потік-2. Інша справа, і про це ми теж хочемо прямо говорити, що вся Європа і весь світ має позбуватися будь-якої залежності від російського газу.

Весь світ ніяк не міг повірити в ці звірства Російської Федерації, режиму Путіна, а зараз вони це бачать на власні очі. І вони готові вже йти на будь-які свої короткострокові економічні втрати для того, щоб зупинити Росію і підтримати Україну. Це дуже важливо як економічно, так і морально.

 

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2022