Новини
ДТЕК Нафтогаз вперше в Україні впровадив автоматичну систему моніторингу корозії

ДТЕК Нафтогаз реалізував проект із впровадження автоматичної системи безперервного моніторингу корозії на гирлі і шлейфі свердловин. Дане технологічне рішення було застосовано на території України вперше, для його здійснення залучалися фахівці з Польщі та Словенії.

Система спроектована на базі обладнання Emerson з використанням бездротових технологій передачі даних WirelessHART і доповнює існуючу систему телеметрії свердловин. Монтаж датчиків проводився на хомутах без необхідності врізки в трубопровід і прокладання кабельних ліній і естакад. Точність вимірювань датчиків становить 0,02 мм, що дає можливість побачити мінімальні зміни швидкості корозії металу.

Дана технологія забезпечує збір даних про стан наземного обладнання обв'язки свердловини в режимі реального часу. Аналіз отриманої інформації і тенденцій зі зміни швидкості корозії при застосуванні різних інгібіторів дозволяє побудувати ефективну стратегію щодо уповільнення процесів корозії трубопроводів.

Директор з видобутку і переробки вуглеводнів Олексій Раптанов зазначив: «Система моніторингу дає можливість мінімізувати ризики позапланової зупинки технологічних установок і простою свердловин. Також дане рішення дозволяє зменшити кількість планових робіт з виявлення корозії за рахунок автоматизації процесу виміру і архівування стану технологічного обладнання. Все це допоможе збільшити видобуток газу, що вкрай важливо для досягнення енергетичної незалежності України».

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2022