Вже вчетверте на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проходить Міжнародний паливний конгрес. Цього року захід відбувся 15-16 жовтня.
Варто зазначити, що це досить унікальна для нафтогазової спільноти України подія адже захід спрямований саме на молодих фахівців галузі та студентів профільних навчальних закладів.
Конгрес відвідали представники з Польщі, Румунії, Туреччини, Лівану, Камеруну, Єгипту, а також з технічних вузів Харкова, Кропивницького, Черкас, Дніпра.
Конгрес проходить за підтримки SPE (Society of Petroleum Engineers), USАID, провідних українських та міжнародних нафтогазових видобувних та сервісних компаній. Зокрема спонсорами цьогорічної події стали компанії Schlumberger, НАК «Нафтогаз», ПАТ «Укрнафта», ДTEK Нафтогаз, Endevour, Geosynthesis engineering.
Директор інституту Нафтогазової інженерії ІФНТУНГ Олег Вітязь, підкреслив важливість таких заходів для майбутніх фахівців галузі, адже у конгресі беруть участь, в тому числі, і колишні студенти ІФНТУНГ, які діляться своїм досвідом кар’єрного росту у провідних нафтогазових компаніях.
Крім того, безпосередньо під час конгресу представники нафтогазових компаній, зокрема Schlumberger, ПАТ «Укрнафта», ДTEK Нафтогаз, Endevour, Geosynthesis engineering мали змогу провести рекрутингові сесії, щоб запросити на стажування найкращих студентів.
Менеджер департаменту з розвідки та оцінки активів ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» Юрій Мороз, зазначив, що компанія заохочує студентів проходити стажування на об’єктах ДТЕК Нафтогаз адже це допомагає майбутнім спеціалістам краще підготуватись для майбутньої роботи в галузі.
Під час Міжнародного паливного конгресу студенти та аспіранти взяли участь у конкурсі наукових робіт, в яких вони пропонували вирішення актуальних проблем нафтогазової галузі.
Переможцями було обрано:
Анастасія Середюк (НТУ «ХПІ», Харків) з темою «Експлуатація свердловин з великим скупченням рідини на вибої».
У своїй роботі Анастасія, зокрема зазначає: «Скупчення рідини створює додаткове гідростатичне навантаження, яке веде до підвищення напруги на забої і, як результат, скорочення видобутку. Щоб уникнути цього використовується система газліфтної експлуатації свердловини, яка створює постійний додатковий приплив газу з метою збільшити лінійну швидкість, щоб не допустити великого скупчення рідини на вибої».
Алі Шкейр (НТУ «ХПІ», Харків) з темою «Розробка моделі Тернера для вибору оптимального методу вилучення рідини з вибою свердловини на зрілих родовищах».
Про мету своєї роботи Алі говорить так: «В даний час розробка зрілих родовищ є значною проблемою для видобувних компаній в основному через нагнітання рідини на вибої. Швидкість потоку газу, необхідна для зниження об'єму рідини, може бути оцінена за допомогою моделі Тернера. Мета цього дослідження є вибір оптимального методу для вилучення рідини».
Мар’ян Семак (ІФНТУНГ, Івано-Франківськ) з темою «Підвищення коефіцієнта вилучення конденсату з виснажених газоконденсатних родовищ».
Про своє дослідження Мар’ян пише: «Була проведена оцінка ефективності додаткової розробки газоконденсатних родовищ на фінальній стадії. Були розглянуті показники видобутку вуглеводнів при низьких пластових тисках, а також був проведений аналіз ефективності методів по збільшенню видобутку конденсату з виснажених газоконденсатних родовищ.
Відповідно до результатів досліджень було встановлено, що при наявності активного контуру пластової води найбільш ефективним є розміщення свердловини нагнітання в законтурній зоні».
Pehlevan Burak, Middle East Technikal University Northern Cyprus Campus, Cyprus
З темою «Спрямована деформація з використанням лінійного стиснення на зразках гірських порід».
Pehlevan Burak зазначає, що: «Для проведення дослідження були відібрані зразки пісковиків з міоценової осадової свити на Північному Кіпрі, після чого були пробурені спрямовані циліндри кернів. Дослідження були проведені шляхом застосування до зразків поетапної напруги, а результати були заміряні з використання відповідного обладнання та програмного забезпечення».
Jakub Kwasnik, AGH University of Science and Technology, Poland
З темою: «Дослідження впливу геологічних і технологічних властивостей на процес вторинного методу видобування нафти з використанням закачування пара в важких нафтових колекторах»
Основними питаннями в робі є наступні: «Нетрадиційні нафтові колектори, такі як важка нафта, бітумінозні піски і бітумні пласти, складають значну групу світових ресурсів. Вони виходять на основні позиції в поставках нафти в багатьох країнах. Завдяки високій в'язкості і щільності, видобуток важкої нафти з використанням первинних і вторинних методів видобутку є неефективним і неприбутковим, що створює необхідність використання методів підвищення нафтовіддачі».