Новини
ДТЕК Нафтогаз завершив буріння нової глибокої свердловини

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння свердловини №61 на Семиренківському ліцензійній ділянці. Свердловина похило-спрямованого типу глибиною 5 605 м з відходом від вертикалі 380 м, пробурена з метою дорозвідки окраїнної частини родовища. Об'єкт знаходиться в випробуванні з метою підбору оптимального режиму експлуатації та підготовки до введення в діючий фонд. Отримано високий промисловий приплив вуглеводнів.

Буріння свердловини виконала компанія «Белоруснефть» з використанням бурової установки Drillmec 1500 HP 2014 випуску. Долотний програма, компоновка нижній частині бурильної колони, забійні двигуни та інше допоміжне обладнання забезпечені компанією NOV. Технічне і технологічне супроводження буріння похило-спрямованого ділянки свердловини здійснено компанією Schlumberger, яка застосувала для цього роторно-керовані системи. Закріплення свердловини в інтервалі залягання продуктивних горизонтів вироблено без цементування з використанням системи нафтореагуючих пакерів, які набухають, що дозволило нівелювати вплив цементування на продуктивний пласт.

При бурінні свердловини для якісного первинного розтину продуктивної частини розрізу, представленого ущільненими тріщинуватими пісковиками, використана дружня до пласту інвертна емульсія на вуглеводневій основі компанії «Геосінтез Інжиніринг». Буріння проводилося безамбарним методом з повною утилізацією відходів буріння, що відповідає кращим міжнародним екологічним стандартам галузі.

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров: «Наша компанія працює на великих глибинах і в складних гірничо-геологічних умовах, тому кожне рішення ми приймаємо з розрахунком на максимальну результативність. Для цього ми інвестуємо в інноваційні технології, застосовуємо сучасне обладнання і залучаємо до співпраці провідні міжнародні компанії. Саме такий підхід дозволив на місяць раніше планового терміну завершити будівництво свердловини №61 з виконанням комплексу високотехнологічних досліджень і заходів, розрахованих на ефективну розробку природного потенціалу продуктивного пласта ».

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2022