Новини
ДТЕК Нафтогаз залучить в Україну найновіші технології сейсморозвідки

Фахівці ДТЕК Нафтогаз на конференції EAGE Annual Conference & Exhibition: Securing a sustainable future together, що пройшла у Відні, досягли попередніх домовленостей про проведення пілотного проєкту з 3D сейсморозвідки за новітньою технологією.

Щорічна конференція та виставка, яку щорічно проводить Європейська асоціація геологів та інженерів (EAGE) за участю Спілки нафтових інженерів (SPE), збирає представників видобувних компаній та провайдерів найновіших технологій у галузі геології та геологорозвідки. Головною темою цьогорічних обговорень став видобуток природного газу в контексті підтримки енергетичного переходу. Оскільки природний газ є найбільш екологічним видом викопного палива, його значення як перехідного палива у процесі декарбонізації суттєво зростає. Ще більше нарощувати газовидобуток спонукає прагнення Європи диверсифікувати джерела енергопостачання і остаточно відмовитися від російських енергоносіїв і палива.

У пошуку нових шляхів для нарощування видобутку світові компанії зміщують фокус із морських проєктів на комбіновані і неструктурні об’єкти на суші, які раніше були покинуті через складність їх пошуку і розвідки. Тепер рівень технологічного розвитку робить це можливим. Ключовим елементом успіху, поряд із експертизою геологів і комплексним інтегрованим підходом, є якісно новий рівень технологій польової сейсморозвідки та обробки даних. Безкабельні і низькочастотні технології сейсморозвідки впевнено приходять на зміну технологічно застарілих кабельних систем, що в результаті дозволяє отримати дані набагато вищої роздільної здатності і виявити раніше пропущені об’єкти та знизити ризики їх розвідки.   

За словами директора з розвідки та перспективного розвитку Івана Гафича, ДТЕК Нафтогаз упродовж останніх 3-4 років вже досяг значних успіхів у розвідці й розробці об’єктів неструктурного типу на своїх родовищах. Саме в цьому нафтогазовий бізнес вбачає значні перспективи подальшого розвитку газовидобутку.

«ДТЕК Нафтогаз продовжує залучати в Україну і впроваджувати найновіші технології. Цього разу в рамках заходу ми провели робочі зустрічі з виробниками безкабельних систем і попередньо домовилися про розробку та реалізацію пілотного проєкту із 3D сейсморозвідки в Україні за безкабельною технологією. Це дозволить нам вести пошуки і розвідку нетрадиційних та неструктурних нафтогазоперспективних об’єктів на великих і надвеликих глибинах ще більш ефективно», – додав Іван Гафич.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2023