Новини
Нафтогазовий дайджест 18-24 квітня 2022

17 дайджест

ДТЕК направив на гуманітарні цілі та підтримку армії 324 млн гривень
Група ДТЕК від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну направила на гуманітарну допомогу, підтримку ЗСУ та сил територіальної оборони 324 млн гривень. Кошти спрямовані на купівлю продуктових наборів та життєво необхідних медикаментів, засоби захисту для військових та підтримку вимушених переселенців.

Рада прийняла за основу законопроєкт №7249 про сплату ренти за видобутий у країні газ лише за фактом його реалізації
Верховна Рада у четвер 287 голосами "за" ухвалила в першому читанні законопроект №7249 про сплату ренти за видобутий у країні газ тільки за фактом його реалізації з подальшою доплатою сум, що залишилися, протягом 3 місяців після закінчення дії воєнного стану.
Законом встановлено диференціацію залежно від трьох рівнів цін – до $150/тис. куб. м, від $150 до $400 та понад $400.
Розрахунок ціни реалізації газу, від якої розраховується рента, визначається як середньоарифметичне значення митної вартості імпорту та котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF. Раніше рента обчислювалася лише з митної вартості імпорту.

ОГТСУ може імпортувати з ЄС до своїх ПСГ подвійні об'єми газу
ТОВ "Оператор газотранспортної системи" готове транспортувати з Європи 54 млн куб. м природного газу за добу, що приблизно вдвічі перевищує показники минулого року.
Про це повідомив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.
Крім того, він зазначив, що компанія вже розпочала підготовку до наступного опалювального сезону і наразі проводяться необхідні ремонти й технічне обслуговування мереж.
За даними ОГТСУ, за останні півроку гарантовані потужності імпорту газу до України з Європи подвоїлися: з 1 січня є 8 млн куб. м за добу з боку Угорщини, з 4 березня - додаткові 15 млн куб. м зі Словаччини, а з 6 березня - понад 4 млн куб. м із Польщі. Можливості добового обсягу імпорту газу можна порівняти з обсягом українського видобутку газу.

 

Детальніше за посиланням:

Онлайн: https://online.fliphtml5.com/ouprj/yqxj/

Завантаження: https://drive.google.com/file/d/1sWl3Rtn4UHI_NtZf0r0xev8d1oQF2-co/view?usp=sharing

Відео: https://youtu.be/sGOhwiXSmAo

 

 

Егергоджерела: https://enerhodzherela.com.ua/novyny

 

Підписуйтесь на нас у Facebook та Instagram

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2023