Новини
Сформовано Наглядову раду Оператора ГТС України

Кабінет Міністрів України погодив пропозиції Номінаційного комітету про призначення Наглядової ради ТОВ «Оператор ГТС України». До її складу увійшли троє незалежних членів та один представник держави.

image (1)

Незалежними членами стали Девід Чарльз Девіс (Велика Британія, невиконавчий директор, голова комітету з аудиту «Петрофак Лімітед», член наглядової ради та комітету з аудиту Wienerberger AG, Австрія), Ян Чадам (Польща, доцент економічного факультету Університету Марїї Кюрі-Склодовської, член наглядової ради Люблінській аеропорт С.А, Польща, та раніше член наглядової ради «Магістральні Газопроводи України») та Сергій Коновець (Україна, фінансовий директор Торвелл Холдинг Лімітед, та раніше член наглядової ради АТ «Укрексімбанк»). Також до складу Наглядової Ради представницею держави призначили Світлану Гринчук (Україна, заступник Міністра енергетики України).

«Реформа корпоративного управління ОГТСУ стратегічно важлива для України у контексті забезпечення енергетичної безпеки держави. Її основна мета – створення механізмів професійного управління великою компанією. А це своєю чергою позитивно вплине на макроекономічну стабільність та залучення інвестицій», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Завершення корпоративної реформи ОГТСУ важливо для нашої країни, бо це один зі структурних маяків Міжнародного валютного фонду, і важливо для нас, бо обрана Наглядова рада безпосередньо компанії. Ми вже заряджені на позитивний результат і, впевнений, що досягнемо успіху. Вітаю команду нової Наглядової ради!», – прокоментував генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа.

Раніше Кабінет Міністрів передав Міністерству енергетики України корпоративні права ТОВ «Оператор ГТС України» від АТ «Магістральні газопроводи України», яке відповідно було ліквідоване.

Зазначені кроки – необхідні етапи корпоративної реформи Оператора ГТС України, передбаченої Законом України «Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України». Його імплементація, зокрема формування Наглядової ради до кінця жовтня 2023 року, є структурним маяком Меморандуму з МВФ, який Україна успішно виконала.

Нагадаємо, корпоративна реформа Оператора ГТС України важлива для забезпечення виконання Україною Меморандуму про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року, укладеного з Міжнародним валютним фондом, та Меморандуму про взаєморозуміння від 16 січня 2023 року, укладеного з Європейським Союзом.

07b3f0bd-8934-4638-a882-32bf044e2007

ОГТСУ провів робочу зустріч за участі представників виконавчої і законодавчої гілок влади та міжнародних партнерів


Оператор ГТС України провів робочу зустріч за участі Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова, голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса та народних депутатів України Вікторії Гриб, Максима Хлапука та Сергія Нагорняка, заступників Міністра енергетики України Миколи Колісника та Фаріда Сафарова, представників сил безпеки, Агенції США з міжнародного розвитку USAID та Міжнародного валютного фонду.

Керівництво ОГТСУ представило результати незалежного стрес-тестування роботи газотранспортної системи під час війни, міжнародного дослідження з питань раціоналізації роботи ГТС («райтсайзінгу») в умовах нового операційного середовища та підсумки підготовки об’єктів критичної інфраструктури до осінньо-зимового періоду.

«Наше підприємство має стратегічне значення для України. Не лише з точки зору економіки, а і як важливий чинник енергетичної безпеки країни. Ми хочемо, щоб наші стейкхолдери розуміли, як працює компанія, які ініціативи впроваджує, як бачить своє майбутнє. Маємо надію, що такі зустрічі стануть регулярними», – заявив генеральний директор Оператора ГТСУ Дмитро Липпа.

«Уряд розуміє важливість стабільної роботи вітчизняної газотранспортної системи, особливо в осінньо-зимовий період, для забезпечення інтересів громадян. Ми бачимо, що Оператор ГТС виконав необхідний комплекс дій для надійного проходження опалювального сезону», – підкреслив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус подякував керівництву компанії за ініціативу організувати подібний захід: «Це має стати корисною практикою і для інших державних підприємств. Для депутатського корпусу важливо розуміти стратегічні цілі представників енергосектору, щоб на законотворчому рівні допомагати у вирішенні актуальних питань».

«Оператор ГТС проводить важливу роботу для збереження адекватного тарифу на транспортування газу з врахуванням усіх можливих режимів роботи системи. Відсутність додаткового фінансового навантаження, оптимізація витрат націлена насамперед на збереження ефективної моделі ОГТСУ”, – акцентував заступник міністра енергетики Микола Колісник.

«Відповідно до наказу Міністра енергетики Оператор ГТС мав забезпечити захист власної інфраструктури. Ми здійснили перевірку готовності компресорних станцій до викликів, які стоять перед країною під час цього опалювального сезону. Ми бачимо позитивну динаміку зміцнення фізичного захисту об’єктів газотранспортної системи», – зазначив заступник міністра енергетики Фарід Сафаров.

Старший економіст українського напряму МВФ Хейко Хессе підкреслив, що Фонд активно підтримує корпоративну реформу ОГТСУ, а також раціоналізацію розміру газотранспортної системи і визначення альтернативних джерел постачання за умови настання нульового транзиту.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) профінансувало, а Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) на прохання ОГТСУ реалізував проєкт з аналізу можливої оптимізації газотранспортної системи (ГТС) України. Цей проєкт, також відомий як “Стрес-тест” містить технічну (моделювання технічних рішень) та економічну частини (розрахунок потенційної економії) для різних сценаріїв. На думку фахівців USAID ПЕБ, отримані результати допоможуть ОГТСУ прийняти рішення щодо оптимізації ГТС.

Керівниця енергетичної команди Офісу економічного зростання USAID/Україна Кетлін Кірш, зазначила, що результати стрес-тестів можуть стати основою для потенційних законодавчих змін, відповідно до яких ОГТСУ зможе отримати повноваження приймати відповідні рішення щодо активів що не використовуються. Мова йде про запропоновані зміни до Закону України «Про нафту і газ», а також відповідні зміни до підзаконних актів.

Пані Кірш також зазначила, що через USAID Проєкт енергетичної безпеки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує підтримувати український енергетичний ринок, приділяючи особливу увагу газовому сектору.

Зокрема, під час підготовки до ОЗП в компанії разом з ДСНС та іншими відповідальними службами були проведені об’єктові тренування, під час яких відпрацьовувалося усунення наслідків надзвичайної ситуації воєнного характеру. Також успішно проведені тренування диспетчерських підрозділів ОГТСУ, «Уктрансгазу» та «Укргазвидобування» у випадку припинення транзиту.

Генеральний директор Оператора ГТСУ Дмитро Липпа наголосив, що вже сформована виробнича програма на 2024 рік, яка охопить капітальне будівництво та ремонтні роботи на компресорних станціях, магістральних газопроводах та газорозподільних станціях. Компанія зацікавлена в збільшенні кількості підрядників для реалізації цих проєктів. Для цього організовує ознайомчі зустрічі на об’єктах та проводить ринкові консультації з потенційними надавачами послуг.

За підсумками наради учасники домовилися проводити такі зустрічі на регулярній основі.

https://tsoua.com/news/sformovano-naglyadovu-radu-operatora-gts-ukrayiny/

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com