Фактично розробка цього родовища та інших була зупинена державою навесні минулого року. І лише через 15 місяців влада, зрозумівши шкоду від простою газових родовищ, ухвалила рішення відновити ліцензії на видобуток. За цей час саме держава втратила 1,65 млрд грн податків та майже 195 млн кубометрів газу.
Вже запущена робота на першому родовищі. Місяць після поновлення дії ліцензій на видобуток знадобився газовидобувникам, щоб підготувати актив до запуску. В максимально стислі терміни команда пройшла погоджувальні процедури згідно з законодавством, провела діагностику та заміну необхідного обладнання, технічні заходи безпеки, доформувала команду після простою.
Але планові обсяги відновленого видобутку газу в цілому на харківських активах Smart Energy, наразі, значно нижчі за 450 тис. кубометрів на добу, які забезпечували ці активи до примусової зупинки.
Причини:
впала продуктивність свердловин. На це суттєво вплинув тривалий простій – на першому етапі видобуток на Васищівському родовищі становить 25 тис. кубометрів на добу. Це вдвічі нижче, ніж до зупинки. Тому група вживає заходів із нарощування видобутку;
ворог у жовтні 2023 року суттєво пошкодив обладнання установки підготовки газу компанії «Укргазвидобуток». На її відновлення необхідні інвестиції та тривалий час.
«Ми зробимо все можливе, щоб наблизитися до попередніх обсягів, наповнювати бюджети та давати людям паливо. Тим паче опалювальний сезон – вже не за горами. Але повернути фактично втрачене – неможливо, як неможливо відмотати час. Сподіваюсь, ця болюча історія, всі ці побічні ефекти недосконалої санкційної політики стануть для влади та її інституцій прикладом, як робити більше не треба», - підсумувала СЕО інвестиційно-промислової групи «Смарт-Холдинг» Юлія Кірьянова.
https://smart-holding.com/uk/press-centre/news/2741/?fbclid=IwY2xjawE0NOFleHRuA2FlbQIxMAABHU2z6v27JHFmNBlMdFQO12Et-GErFSROB2sMDMAYlBadNXFIO0s3H7QbaQ_aem_SaK7SoXt-oG3o4GTx2-tdA