Україна розширює енергетичне партнерство зі США через нові угоди

26.03.2026
У межах роботи у Сполучених Штатах українській делегації вдалось досягти низки важливих домовленостей з американськими компаніями щодо енергетичних проєктів в Україні. Про це повідомив Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль, який очолює делегацію України.
Зокрема були підписані такі документи:
- Міністерство енергетики України уклало Угоду про розподіл вуглеводнів із компанією Aspect Holdings. Документ сприятиме залученню інвестицій у розвиток українського видобутку вуглеводнів, підвищенню енергетичної безпеки нашої держави.
- НАК «Нафтогаз України» підписала Меморандум із провідним міжнародним виробником енергетичного обладнання Solar Turbines. Серед потенційних напрямів співробітництва — локалізація сервісу та технічного обслуговування обладнання, навчання українських фахівців, та інших ініціатив спрямованих на підвищення енергетичної стійкості та незалежності об’єктів Групи Нафтогаз.
- Меморандум про взаєморозуміння укладений між НАК «Нафтогаз України» та компанією Baker Hughes. Імплементація угоди дозволить підвищити енергоефективність та надійність роботи газових турбін і компресорних агрегатів, підвищити продуктивність та оптимізувати видобуток.
- Меморандум НАК «Нафтогаз України» з Американським інститутом нафти (API) передбачає співпрацю та обмін інформацією щодо чинних стандартів, сертифікатів, технологій та кращих галузевих практик в нафтогазовій галузі, включаючи участь експертів Групи у процесі розробки стандартів API.
«Дякуємо партнерам за довіру й підтримку. Разом ми будуватимемо в Україні нову енергетичну архітектуру, стійку до викликів і загроз», - наголосив Денис Шмигаль.
https://mev.gov.ua/novyna/ukrayina-uklala-z-amerykanskymy-kompaniyamy-nyzku-uhod-pro-pohlyblennya-spivpratsi-v