Завершилась моя пʼятирічна каденція на чолі Державної служби геології та надр України. За ці роки було закладено міцний фундамент становлення її як сучасної сервісної служби, яка толерантно, відповідально та професійно вибудовує взаємовідносини в галузі.
No trust, no deal – золоте правило, яке є запорукою сталого розвитку та творення нового в суспільстві. Саме взаємна довіра між владою, бізнесом та громадськістю є наріжним каменем щоденного прогресу України. Формування цієї цінності вимагає чесних дій та часу для вироблення міцного імунітету здорового організму.
Тому висловлюю щиру подяку за довіру, цілеспрямоване бачення та надану можливість працювати та творити Президенту України Володимир Зеленський та Прем'єр-міністру України Денис Шмигаль.
За п’ять років вдалося оцифрувати ключові послуги Держгеонадр, підвищити їх ефективність та забезпечити прозорість, впровадивши принцип нульової толерантності до корупції в галузі.
Управління геолінформацією піднято на найвищий рівень в Європі шляхом забезпечення онлайн доступу через Державний геологічний портал, що об’єднав національні бази геологічних даних і реєстри. Створено електронний кабінет надрокористувача для зручності, транспарентності та пришвидшення комунікації.
Залучення інвестицій у розвиток секторів користування надрами продовжилось, навіть у воєнні роки. Цьогоріч надходження до держбюджету від продажу спецдозволів сягнули вже 3 млрд грн. Служба регулярно готувала нові об’єкти надрокористування для виставлення на електронні торги, проводячи відкриті аукціони. За час роботи е-торгів продано понад 500 спеціальних дозволів на користування надрами за майже 6 млрд грн.
Вагомою частиною роботи стала фундаментальна модернізація законодавства. Ми брали активну участь у підготовці й успішно імплементували велику реформу надрокористування. Розробили всі необхідні підзаконні акти, що дозволяють галузі працювати ефективно та прозоро.
Євроінтеграція була серед ключових пріоритетів нашої діяльності. Ми багато працювали для посилення міжнародної співпраці та промоції потенціалу розвитку вітчизняного сектору критичних мінералів, їх видобування, збагачення та повторної переробки для створення доданої вартості саме в Україні. Наші зусилля були відзначені особливою нагородою ЄБРР «За розвиток ринку критичної сировини в Україні».
Реалізуючи державну політику сталого розвитку, ми заклали підвалини для гармонізації видобувної галузі з навколишнім середовищем, зокрема в частині забезпечення стимулювання відповідального поводження з довкіллям.
Досягнути цих результатів вдалося завдяки злагодженій роботі найкращого колективу Держгеонадр із командою Міндовкілля, співпраці з народними депутатами та урядовцями, а також з державними геологічними підприємствами, іноземними партнерами, надрокористучами та профільними спільнотами й бізнес-асоціаціями.
Переконаний, що Україна, маючи таких талановитих, працьовитих та освічених людей, досягне великого майбутнього, безпеки та процвітання
https://www.facebook.com/share/p/1848g3EYg8/