Укргазвидобування запустило свердловину на Харківщині з дебітом понад 140 тис. куб. м газу на добу.
Досягти такої високої продуктивності вдалося завдяки якісному проведенню 3-х стадій гідророзриву пласта, що дало змогу в повній мірі розкрити потенціал газоносних горизонтів.
«Ця технологічно складна операція вперше проводилася силами нашого власного підрозділу – УГВ-Сервіс. У той час, коли більшість міжнародних сервісних компаній не змогли продовжити свою роботу в Україні через війну, наші колеги розвивають свої навички і компетенції. Завдяки якісній та злагодженій роботі нова свердловина дала хороший результат – і це ще один внесок у забезпечення країни власним, українським газом», – зазначив Олег Толмачев, директор дивізіону “Розвідка та видобування” Групи Нафтогаз.
Особливість згаданої операції з гідророзриву пласта в тому, що всі стадії виконали в межах одного виробничого циклу завдяки використанню рівнопрохідної компоновки («Monobore») з використанням поліровочної воронки та герметизуючого вузла («стінгер»). Таким чином вдалося значно зменшити терміни проведення робіт та уникнути спуско-підіймальних операцій між стадіями гідророзриву.
Нова свердловина також дала цінну геологічну інформацію про будову однієї з ділянок родовища, а також додаткові дані для побудови 3D моделі родовища.
Як раніше повідомляли, у липні УГВ-Сервіс вийшов на рекордні для себе показники з кількості свердловино-операцій із гідророзривів на місяць. Усі роботи проводяться суворо у відповідності до безпекових та екологічних вимог, установлених державою, та контролюються відповідними службами.
https://ugv.com.ua/uk/page/nova-sverdlovina-na-harkivsini-dae-visokij-debit-gazu