«Укрнафта» почала прийом заявок від інвесторів на відновлення видобутку на 30 ліквідованих свердловинах шляхом забурки бокових стовбурів.
Про це на полях ХІ Міжнародної нафтогазової конференції «Колтюбинг. ГРП. Бурові сервіси. Геологія та геофізика» розповів заступник директора ПАТ «Укрнафта» Володимир Гришаненко.
Ревіталізація свердловин – це важливий елемент підвищення видобутку. Спеціалісти компанії провели аудит ліквідованих свердловин, які є власністю «Укрнафти».
Всього таких 4222. З них 2100 знаходяться у межах спецдозволів «Укрнафти». З цих двох тисяч 700 – в межах контурів запасів. Тобто, можна їх відновлювати та отримувати додатковий видобуток.
«План на 2024 рік – розпочати відновлення 30 свердловин шляхом буріння бокових стовбурів, - зазначив Володимир Гришаненко. - Вже є зацікавлені компанії, які отримали доступ до бази геологічних даних по цих свердловинах».
«Укрнафта», як власник свердловини та спецдозволу, має усю необхідну інфраструктуру, здійснює видобуток та оперує видобутими вуглеводнями.
Інвестор отримує кошти за рахунок генерації кешфлоу відновленою свердловиною.
Угода укладається за принципами Risk Service Agreement.
Що треба зробити, аби працювати з «Укрнафтою» в цьому напрямку:
- подати заявку,
- пройти комплаєнс,
- підписати NDA,
- отримати доступ до геологічних даних,
- надати пропозиції,
- прийти на тендер на Prozorro.
Далі з переможцями підписується угода і починається робота. Інвестор зобов'язується провести роботи з відновлення видобутку – це може бути власними силами або шляхом залучення підрядників «під ключ». «Укрнафта» здійснює операційний контроль.
Інвестор отримує 70% коштів, які генерує відновлена свердловина, поки не поверне вкладені інвестиції. Після цього він отримуватиме 50% коштів.
Довідково:
ПАТ «Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України.
В 2023 році «Укрнафта» видобула 1,41 млн тонн нафти з нафтовим конденсатом (+3% до 2022 року) та 1,097 млрд куб. м природного газу (+6% до 2022 року).
За результатами 2023 року компанія отримала рекордний чистий прибуток - 24 млрд грн, перерахувавши до державного бюджету 27,2 млрд грн податків і зборів. За підсумками того ж року підприємство сплатило понад 8 млрд грн дивідендів.
Основна діяльність компанії:
- розвідка, видобуток та реалізація нафти і газу
- підготовка нафти і газу
- надання нафтопромислових сервісних послуг
- управління мережею АЗК
Акціонери ПАТ «Укрнафта»: Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і Міністерство оборони України.
Компанія володіє 91 спеціальними дозволами на промислову розробку родовищ.
На балансі підприємства перебувають 1832 нафтові та 154 газових видобувних свердловин.
Компанія володіє найбільшою монобрендовою мережею АЗК в Україні – 537 АЗК.
В експлуатації 460 АЗК. Інші - на окупованих та прифронтових територіях, пошкоджені внаслідок бойових дій або мають високий ступінь зносу технологічного обладнання. Проводяться роботи для їх відновлення.
https://www.ukrnafta.com/investory-zaczikavylysya-vidnovlennyam-30-sverdlovyn