Топ-Статті
Геофізичні дослідження – важливий інструмент збільшення запасів вуглеводнів

кальмук

Наприкінці 2020 року Нафтогаз отримав нові ресурсні можливості: доступ до Чорноморського шельфу, Юзівської площі та підписав з державою угоди про розподіл продукції на 4 великі нафтогазові ділянки. Розробка цих проєктів, а також робота на наявних родовищах Нафтогазу та розкриття потенціалу Карпатського регіону дадуть змогу наростити запаси газу компанії вдвічі – до 600 млрд м3.

Для виконання цього завдання Нафтогаз підвищує операційну ефективність своїх сервісних підрозділів. У складі компанії є геофізичне управління «Укргазпромгеофізика», яке виконує широкий спектр промислово-геофізичних досліджень та прострілювально-вибухових робіт. Такі роботи дають змогу вирішувати геолого-промислові завдання під час розвідки нових ділянок та розробки наявних родовищ. Йдеться, зокрема, про виявлення покладів і родовищ нафти та газу, оцінку їхнього промислового значення на різних етапах розвідки, контроль процесу вилучення при розробці родовищ, а також технічного стану свердловин і проведених в них технологічних операцій.

«Укргазпромгеофізика» є одним з найбільших геофізичних підприємств України та Європи. У складі управління є 26 промислово-геофізичних партій, ще 3 партії планується ввести до кінця поточного року, та 14 станцій геолого-технологічних досліджень.

У серпні 2020 року геофізичне управління очолив Юрій Кальмук, який має більш ніж 17-річний досвід роботи у нафтогазовій галузі. Раніше Юрій працював в Укргазвидобуванні на різних посадах, зокрема, 6 років працював заступником начальника з виробництва та головним інженером «Укргазпромгеофізики». Отримав вищу освіту в Івано-Франківському Національному технічному університеті нафти і газу.

У 2020 році підрозділ виконав 2 226 геофізичних робіт та продовжив реалізацію програми з оновлення власного технічного забезпечення. Зокрема, була придбана апаратура GoWell для визначення технічного стану свердловин, що визначає найменші порушення у експлуатаційній колоні, та апаратура для відкритого стовбуру, яка дає змогу отримувати якісні геофізичні матеріали. Крім того, у 2020 році придбали обладнання Slickline для якісного проведення ловильних та аварійних робіт в свердловині на дроті.

– Геофізичне управління продовжує нарощувати виробничі плани та має амбітні цілі на 2021 рік. Завдяки злагодженій роботі команди наших висококваліфікованих фахівців та новому обладнанню, яке ми отримали у 2020 році, ми плануємо підвищити ефективність геофізичних робіт у поточному періоді. У межах трансформації ми збільшуємо кількість геофізичних партій на 3 одиниці, за рахунок чого плануємо суттєво збільшити обсяги виконання геофізичних досліджень свердловин та прострілювально-вибухових робіт на об’єктах Укргазвидобування, – повідомив Юрій Кальмук, Начальник ГУ «Укргазпромгеофізика».

Крім збільшення геофізичних партій у 2021 році заплановано ряд важливих ініціатив, спрямованих на підвищення операційної ефективності підрозділу. Зокрема, планується об’єднання зусиль з іншим сервісним підрозділом Нафтогазу – філією УГВ-Сервіс для проведення спільного каротажу та прострілювально-вибухових робіт за допомогою колтюбінгових установок.
Ще одним важливим напрямом є впровадження каротажу в процесі буріння (LWD). Даний вид каротажу зможе забезпечити виконання геологічних завдань в надскладних свердловинних умовах.

– Нафтогаз є флагманом і рушієм нафтогазового сервісного ринку в Україні. Ми співпрацюємо з найбільшими міжнародними компаніями і маємо потужну внутрішню базу і експертизу у сервісних послугах. Напрям геофізики не є виключенням. У межах процесу трансформації ми покращуємо ефективність та операційні процеси власних підрозділів. Укргазпромгеофізика показує високі виробничі результати. Ми плануємо й надалі розвивати цей напрям, продовжувати курс на технічне оновлення та розвиток компетенцій внутрішніх фахівців, – повідомила Наталія Рудевич, директорка з нафтогазових сервісів АТ «Укргазвидобування».

Розвивати даний напрям планують в тому числі і завдяки поєднанню зусиль внутрішнього підрозділу та міжнародних підрядників.

Зокрема, співпраця «Укргазпромгеофізики» та українського представництва міжнародної компанії Weatherford вже забезпечила високий результат та дала змогу заощадити кошти Нафтогазу.
Так, на свердловині №116 Веснянського ГКР спільними зусиллями «Укргазпромгеофізики» та «Везерфорд Україна» виконали геофізичні дослідження на глибині 4688-5740 м. Наземне обладнання забезпечила Укргазпромгеофізика, а роботи на буровому інструменті свердловини за допомогою свердловинної апаратури Slim Shuttle для відкритого стовбуру виконали фахівці міжнародного підрядника. А у свердловині №121 Опішнянського ГКР спільними зусиллями провели прострілювально-вибухові роботи.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021