Топ-Статті
Компанія "Регіон": становлення та здобутки

 

Петро Катеринчук,

генеральний директор ТОВ "Регіон"

 

Компанія Регіон в 2004 році першою в Україні почала використання колтюбінгових технологій для інтенсифікацій та освоєння свердловин. У 2007 році ми почали такий напрямок як буріння та капітальний ремонт свердловин.

З 2008 року компанія почала виконувати ГРП та соляно-кислотні розриви, а з 2012 року ми почали бурити глибокі свердловини до 6000 м та виконувати забурки бокових стовбурів.

Таким чином, впровадженням певних технологій ми відповідали на тогочасні потреби нафтогазового ринку України. Ми мали на меті надати українському нафтогазовому ринку сучасні технології для збільшення видобутку.

Якби України мала потенціал у видобутку вуглеводнів, схожий, скажімо, на Саудівську Аравію або Росію, ми би мали інший шлях розвитку. Як сервісна компанія ми би обрали один напрямок і в ньому розвивались, але український ринок достатньо вузький та вимогливий до технологічних рішень.

В цілому, ми виконали понад 100 робіт з буріння та КРС, понад 500 робіт з освоєння свердловин та інтенсифікації видобутку, а також майже 50 робіт з ГРП та кислотного гідророзриву.

Організаційні принципи взаємодії із замовниками для компанії «Регіон»:

-        Добова ставка (daily rate). Виконання робіт відбувається в рамках регламентованих норм та правил під супервайзингом замовника. Це, в тому числі, ті роботи, які ми зараз виконуємо для компанії Укргазвидобування.

-        IPM – Інтегроване управління проектами. Такий підхід включає в себе, окрім іншого,  також розробку комплексної програми виконання робіт.
Ми також мали досвід виконання проектів з ризиками, коли оплата роботи підрядників залежала від обсягів отриманої продукції.

Ці напрямки дозволяють успішно працювати як з великими, так і з малими компаніями.

 

На даному зображенні представлені можливості компанії Регіони, що входять до блоку «Інтегроване управління проектами». Це проектно-технологічні послуги, в тому числі  розрахункові і геологічні оцінки, якщо цього потребує проект. Також сюди входить інтенсифікація видобутку, в тому числі водоізоляція, буріння свердловин, КРС. Окремим блоком є колтюбінгові технології, які ми активно розвиваємо.

 

Колтюбінгові технології

 

 

Використовуємо, в першу чергу, під час кислотної обробки, для ліквідації непрохідності у стовбурі свердловини; для водоізоляції, в тому числі установки цементних мостів, перфорації обсадної колони та освоєння свердловин за допомогою азоту.

На зображенні можна побачити структуру виконаних нами робіт. Основні роботи – це освоєння свердловин за допомогою колтюбінга та азотної установки. Також зараз досить широко представлені роботи з водоізоляції, а також роботи з соляно-кислотної обробки.

За час розвитку ми створили власні хімічні системи для інтенсифікації видобутку.
Це системи інтенсифікації кислотного типу, хелатного типу, системи хіміко-механічних відхилювачів та водоізолюючі системи.

Всі ці розробки були виконані спільно з хімічним факультетом Харківського національного університету імені Каразіна, на базі якого ми маємо лабораторію, яку використовуємо для підготовки проектів в рамках IPM.

Підбиваючи підсумки наших можливостей сьогодні, можна відмітити, що нами створена лінійка високотехнологічних послуг, які відповідають потребам ринку.

 

В галузі буріння нових свердловин, КРС та відновлення свердловин, а також в галузі інтенсифікації видобутку ми використовуємо високоякісні продукти та технологічні інструменти, які мають унікальні властивості.

Зараз ми готові задовільнити потреби замовника як в рамках IPM, так і в рамках роботи «під ключ», а також на умовах подобової ставки – все це надає гарантію досягнення мети, а саме збільшення видобутку у мінімальні строки з оптимальними бюджетами.

 

Декарбонізація: Європейська Комісія задекларувала досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року та повну відмову від спалювання вуглеводнів під час виробництва енергії. Звісно, нас всіх цікавить питання: чи буде попит на наші послуги у зв’язку з цією концепцією?

Ми живемо в епоху інформаційної революції. Якщо ви пам’ятаєте, нещодавно ще були в тренді такі поняття, як шелгаз (це було десь 5-8 років тому). Також широко дискутувалось поняття ГРП. Зараз в тренді декарбонізація. Працюючи в нафтогазовій галузі ми створюємо енергетичне підґрунтя майже для всієї промисловості.

На нашу думку, нам треба об’єднати зусилля щоб зменшити використання вуглеводнів під час вироблення енергії. У нас є для цього орієнтовно 30 років, а 30 – це досить багато. Вже в 2021 році буде 30 років незалежності України.
Тож, якщо порівняти 91-й рік та сьогодення – відбулися колосальні зміни. Як будуть змінюватись тренди – мало прогнозовано, але, з іншого боку, розуміючи цей вектор, ми маємо максимально сконцентруватись та інтенсифікувати свою діяльність на українських надрах.

Свою доповідь закінчу такими словами: «В морі вітер завжди є. Задача капітана та команди - зловити його у вітрила».

 

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021