Топ-Статті
Олексій Раптанов - 7 років за штурвалом виробничого блоку ДТЕК Нафтогаз

Починаючи з квітня 2014 року виробничий блок ДТЕК Нафтогаз очолює досвідчений нафтовик і газовик - Олексій Кузьмич Раптанов. За більш ніж 40 років роботи в галузі, він пройшов всі етапи нафтогазової справи - від слюсаря до керівника виробництвом, і тепер працює директором з видобутку в ДТЕК Нафтогаз.

За ці 7 років тоді ще невелике підприємство з видобутком в 500 млн кубометрів газу стало лідером приватної української газовидобувної галузі, однією з компаній, що найбільш динамічно розвиваються і є високотехнологічною компанією нафтогазового сектора України. І в цьому - велика заслуга Олексія Раптанова.

Як змінився виробничий блок ДТЕК Нафтогаз, які досягнення продемонструвала компанія за ці роки і що стане її наступної «планкою»?

Screenshot_104

Видобуток газу

За 7 років, з квітня 2014 по квітень 2021 року внесок ДТЕК Нафтогаз в енергонезалежність України склав майже 11 млрд кубометрів газу. Однак важлива не стільки сама цифра, скільки динаміка, продемонстрована за цей час. Так, тільки за перші три роки видобуток збільшився у понад 3 рази - з 500 млн до 1,65 млрд куб. м газу на рік. Далі протягом декількох років компанія стабільно утримувала цей показник, вийшовши в 2020 році на новий рівень - 1,84 мільярда кубометрів і зростання на 11%. Тепер ДТЕК Нафтогаз готується до чергового виклику і в цьому році прагне взяти планку вже в 2 мільярди.

Щоб забезпечувати такий рівень видобутку, під керівництвом Олексія Раптанова була проведена модернізація існуючих виробничих потужностей - Семиренківської УКПГ і Мачухської УПГ, побудовані нові високотехнологічні об'єкти - Олефіровська УППГ з пропускною спроможністю в 4,5 млн куб. м газу на добу, пропанового-холодильна установка, дожимні компресорні станції та електричні підстанції. У всіх об'єктах використано передове обладнання від провідних світових виробників.

Буріння, КРС та інтенсифікація

З 2014 року свердловинний фонд ДТЕК Нафтогаз поповнився 25 новими високодебітних свердловин, пробурених на двох родовищах у Полтавській області зі складними гірничо-геологічними умовами. Серед них - найглибша експлуатаційна свердловина в Європі (6750 м) і свердловина-мільйонник, з дебітом 1 млн куб. м газу на добу. Крім того, було проведено ремонт всього свердловинного фонду, при цьому був освоєний снаббінг - технологія ремонту свердловин без глушіння. Також в компанії стали успішно застосовуватися сучасні рішення в області інтенсифікації, серед яких - гідророзрив пласта в глибоких свердловинах з використанням сучасної технології "Liquid Frack".

Screenshot_105

Автоматизація та цифровізація виробництва

З ініціативи Олексія Раптанова і під його керівництвом в ДТЕК Нафтогаз була впроваджена і запатентована автоматизована система оперативно-диспетчерського управління (АСОДУ). Система забезпечує контроль і управління виробничими процесами, підвищення техніко-економічних показників, безпеку роботи підприємства, ефективне і швидке реагування в позаштатних ситуаціях. Крім цього, працівниками ДТЕК Нафтогаз були реалізовані і інші рішення в частині автоматизації - вперше в Україні була впроваджена автоматизована система моніторингу корозії трубопроводів на гирлах і шлейфах свердловин, проведено реконструкцію всіх комерційних вузлів обліку природного газу для виконання вимог Кодексу ГТС. За рівнем використання цифрових технологій і автоматизації виробництва компанія є лідером на галузевому ринку України.

Технологічний розвиток

Ще однією спільною ініціативою директора з видобутку Олексія Раптанова і генерального директора ДТЕК Нафтогаз Ігоря Щурова стало створення системи технологічного розвитку компанії. Першим її етапом стало формування Технологічного центру ДТЕК Нафтогаз - єдиного серед українських газодобувних компаній спеціального підрозділу для системного пошуку, адаптації та впровадження передових технологій. Тепер ДТЕК Нафтогаз перейшов до формування повноцінної технологічної екосистеми, яка стане драйвером розвитку компанії і вітчизняної газовидобувної галузі в цілому. Ядро такої екосистеми - створений Нафтогазовий технологічний Хаб ДТЕК. Це платформа для розвитку нових локальних і міжнародних партнерств, єдина точка входу для залучення нових, раніше недоступних в країні нафтогазових технологій, основними завданнями якої є забезпечення ефективної розробки важко видобувних запасів, декарбонізація і диверсифікація нафтогазового бізнесу ДТЕК

Екологія та охорона праці

На всіх виробничих об'єктах ДТЕК Нафтогаз були впроваджені міжнародні стандарти екології та охорони праці. Компанія застосовує безамбарного буріння - метод будівництва свердловин, при якому відбувається зневоднення шламу за допомогою спеціального осушувача і його утилізація.

Спільно з Державною службою України з питань праці у Полтавській області до Всесвітнього дня охорони праці проводяться конференції з питань охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища.

Корпоративна соціальна відповідальність

З 2014 року компанія пройшла великий шлях і в частині корпоративної соціальної відповідальності. Було ініційовано співпрацю з місцевими громадами Полтавської області - щорічно компанія реалізує проєкти в рамках соціального партнерства на територіях присутності. На реалізацію таких проєктів за цей час було виділено понад 60 млн грн.

Активна робота також ведеться з профільними університетами, які готують фахівців для нафтогазової галузі - Національним університетом «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка» та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. На базі «Полтавської політехніки» з ініціативи Олексія Раптанова ДТЕК Нафтогаз проводить науково-технічні конференції за участю провідних українських та міжнародних експертів.

Screenshot_106

Весь колектив ДТЕК Нафтогаз вітає Олексія Раптанова з 7-річчям роботи в компанії, дякує за переданий досвід, за видобуті мільярди кубометрів газу, за розвиток в компанії технологічної культури, за створення першокласного виробничого блоку і, найголовніше, - злагодженої, дружньої команди газовидобувників, яка не боїться нових викликів і готова йти до підкорення все нових нафтогазових вершин!

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021