Топ-Статті
Особистості галузі: Олександр Романюк

- Яким був для вас минулий рік? ​

2020 рік виявився складним, певно, для всіх. Пандемія коронавірусу, економічна криза, різке падіння цін на газ – все це суттєво позначилося на можливостях компанії інвестувати в нові проєкти.

Але, я вдячний нашим працівникам, що за цей рік Нафтогазу вдалося виконати річний план із видобутку газу. Уже можна говорити, що компанія втримала показники на рівні минулого року, відхилення буде мінімальним – до 1%.

Оскільки безпека праці для нас безумовний пріоритет, також треба згадати, що компанія знизила показники травматизму і не допустила жодного смертельного випадку.

Щобільше, 2020 рік став для нас певною точкою відліку. Бо за ці місяці ми створили дивізіон «Розвідка та Видобування», сформували потужну, злагоджену команду з українських і міжнародних фахівців, створили стратегію нарощення ресурсної бази і почали її реалізацію.

Це той напрацювання, яке, упевнений, дасть позитивний  результат у майбутньому.

- Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

Потрібна тісніша координація бізнесу і держави довкола тих дій, які сприятимуть залученню нових інвестицій у газовидобування, зокрема:

·       розблокування доступу до великих перспективних нафтогазових ділянок, які довгі роки не розробляються

·       продовження стимулюючої ренти для нових свердловин на перші 5 років їх роботи

·       встановлення стимулюючої ренти для видобування вуглеводнів із нетрадиційних колекторів і на морських ділянках

·       ухвалення законодавчих змін щодо спрощення доступу до земельних ділянок з метою проведення розвідувальних робіт та доступу до наявних свердловин

·       спрощення для державних компаній закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для геологічного вивчення та розробки родовищ

- Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Окрім уже згаданого, в 2020 році були ще кілька великих подій, які ми вважаємо своїми стратегічними перемогами.

Зокрема, кілька тижнів тому Кабінет міністрів надав Нафтогазу право на розвідку Чорноморського шельфу. Це історична подія, адже вона може зрушити з місця питання, яке було «замороженим» протягом багатьох років. Якщо всі офіційні процедури пройдуть швидко, то вже наступного року ми розпочнемо сейсморозвідувальні роботи на морі.

Нам також вдалося вийти на фінішну пряму в процесі підписання угод на розподіл продукції за 4-ма перспективними ділянками. Це також ті активи, на які ми робимо велику ставку.

Окрім того, вперше в Україні, ми розпочали спільний проєкт у форматі product enhancement contract (PEC) з Expert Petroleum. Мета – збільшити видобуток з 13-ти старих виснажених родовищ на Західній Україні.

- Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?

Навіть в умовах «шторму» не можна зупинятися. Потрібно чітко визначити цілі бізнесу, сформувати дорожні карти і поступово рухатися до них. Хай навіть не так швидко, як хотілося би.

Ще більшого значення набуває ефективність – на всіх рівнях. Це нескінченний резерв, який треба використовувати.

І, звісно, команда. Важливо мати поряд тих людей, які розділятимуть спільні цілі і цінності, готові брати на себе відповідальність і працювати з високою віддачею.

- Які цілі ставите на наступний рік?

Найголовніша – розпочати розвідувальні роботи на нових великих стратегічних активах. Ми розуміємо, що їх освоєння – запорука стабілізації видобутку газу в Україні. Тож зробимо все від себе залежне, щоб дати результат для держави якомога швидше.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021