Топ-Статті
Позитивні результати першого промислово-дослідного застосування точних багатофазних витратомірів в Україні

10W1

Точне вимірювання у реальному часі багатофазного потоку по його складових фазах - це завжди складне завдання і особливо складне, якщо у спектрі багатофазного потоку основну частку складає вологий газ.

З метою заміру дебітів конденсату, води та газу у режимі реального часу компанії Укрнафтобуріння та Везерфорд Украіна спільно впровадили промислово-дослідне виробниче застосування лінійного неядерного (без іонізуючого джерела) багатофазного витратоміру ForeSite FLOW на  свердловині №27 Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища в Україні.

Компанія Укрнафтобуріння добре знайома з технологічними рішеннями компанії Везерфорд по вимірам потоку, оскільки, наразі, вона є фактичним користувачем автономних вологомірів Red Eye. Метою поточного промислово-дослідного застосування було створення мобільної та точної системи випробування свердловин, яку можна легко встановлювати на свердловині-кандидаті, щоб підтвердити її ефективність, стійкість у роботі та простоту використання порівняно з традиційними системами випробування свердловин, включаючи сепаратори. Усі поставлені цілі та задачі успішно виконано за короткий період часу фактичного випробування, а саме - за 12 годин (час проходження потоку), виходячи зі стабільних показників роботи системи вимірювання ForeSite FLOW.

Короткотермінове дослідно-промислове застосування визнано дуже успішним з високими результуючими показниками за різними параметрами, які забезпечив багатофазний витратомір ForeSite FLOW.

10W                

* Слід зазначити, що оцінку продуктивності ForeSite FLOW було розраховано на основі одноточкової витрати, наданої компанією Укрнафтобуріння по цій свердловині за результатами її останніх випробувань. Більш тривале випробування (+24 години) може забезпечити кращі усереднені значення

 

Виняткові показники виміру обводнення

Відзначимо високоточні та стабільні показники визначення водорідинного фактору (ВРФ/ WLR%), особливо враховуючи, що таке вимірювання виконується у режимі потоку вологого газу, що має дуже незначний обсяг рідини для виміру частки води. Незалежне вимірювання ВРФ у реальному часі за допомогою вологоміру Red Eye MP в системі багатофазних витратомірів ForesSite Flow видало усереднену об'ємну частку ВРФ лише на +0,75% вище опорного (одноточкового) значення ВРФ, наданого компанією Укрнафтобуріння по свердловині №27 Сахалінського родовища.

 

10W2  10W3 

Ефективність виміру дебітів газу і рідини

Завдяки поєднанню з неядерною системою, яка включає трубку Venturi та SONAR, багатофазним витратоміром ForeSite FLOW було забезпечено стабільні результати виміру дебітів рідини та газу.

З незначним перевищенням показників по газу, отримано усереднену об'ємну витрату по газу на 6,4% вище одноточкової, яку було надано для цієї свердловини. Хоча дебіти по газу вважалися стабільними, треба відзначити незначні коливання по тенденціям у режимі реального часу.

По вимірюванням рідини (вода + конденсат) середня лінія наближається до еталонних дебітів по ходу виконання випробування. Більш тривалий час випробування міг би видати кращі репрезентативні тенденції. Тим не менш, дебіт рідини у середньому склав на 21,3% більше, ніж по одноточковому опорному показнику дебіту рідини.

Багатофазним витратоміром ForeSite FLOW забезпечено такі показники його ефективності при затосуванні витратоміра по принципу plug-and-play / простого підключення і самоналаштування. Компанія Везерфорд переконана, що ефективність роботи можна ще покращити, збільшивши час випробувань та досвід роботи на Сахалінському родовищі, виконавши відповідне моделювання фільтраційно-ємнісних властивостей.

Команда проекту:

Володимир Новіков, Валентин Кравець, Олександр Солдатенко (Укрнафтобуріння);

Сергій Мегідей, Володимир Ковтун, Богдан Хмелик, Christopher Tighe, Sameer Siddiqui, Marius Grigore (Weatherford)

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2022