Топ-Статті
Роман Опімах. Особистості галузі

Опімах

 

Яким був для вас минулий рік?

Сповнений професійних викликів, для подолання яких були обрані необхідні рішення. Регулятор впевнено повертає до себе довіру, яка рекордно висока за багато років, а сфера надрокористування зазнає системних прогресивних реформ.

Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

По-перше, довіра до регулятора та стабільність правил гри, — це те, чого вимагають капіталомісткі та довготривалі інвестиційні проєкти з високим ризиком. По-друге, нові відкриті пропозиції для нарощення ресурсного потенціалу. По-третє, смілива модернізація регуляторного поля шляхом максимального спрощення дозвільних процедур та осучаснення профільного законодавства.

Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Разом ми запропонували ринку понад 300 перспективних об‘єктів для інвестування в українські надра, 43 лоти було придбано на конкурентних торгах за майже 800 млн грн. Вперше онлайн можна придбати право на розробку бурштину, золота, руд літію та титану, а початкова ціна спецдозволів обраховується прозорим та об’єктивним шляхом.

Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін? 

Маленькому бізнесу - вірити у власні сили та об’єднувати зусилля для кооперації у реалізації проектів. Великому бізнесу - проактивно брати участь у налагодженні обопільного та системного діалогу влади і платників податків, до реформ треба долучатися та відчувати свою відповідальність.

Які цілі ставите на наступний рік?

Виключно амбіційні. На порядку денному прогресивна реформа надрокористування, — відповідний законопроєкт (№4187) активно обговорюється. Наступний крок — оновлення Кодексу про надра. Актуальна потреба сьогодення — електронний кабінет надрокористувача для зручності та легкості проходження регуляторних процедур. Система державних геологічних підприємств вимагає перезавантаження, перегляду пріоритетів у роботі та забезпечення вільного доступу до геологічної інформації.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021