Топ-Статті
Сергій Глазунов: Особистості галузі

 

- Яким був для вас минулий рік?

Без перебільшення – складним. Такого складного періоду, мабуть, не було з початку заснування групи компаній Smart Energy. Пройти його з мінімальними втратами нам дав змогу досвід фахівців, які в нас у команді, і нарощені за попередні роки обсяги видобутку. Упевнений, що нам вдалось розумно перегрупуватися, і вдасться так само успішно  продовжити реалізацію стратегічних цілей групи.

           

- Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

Позиція нашої групи, та й інших газовидобувників, незмінна: держава повинна впровадити ряд фіскальних стимулів для продовження інвестиційної діяльності. Це і продовження гарантованого державою строку незмінності оподаткування видобутку вуглеводнів із нових свердловин з 5 до 10 років; запровадження стимулюючої ренти для відновлення свердловин та видобутку важковидобувних і нетрадиційних покладів вуглеводнів із розробленням прозорої методики визначення таких покладів тощо. Необхідно комплексно переглянути ставки оподаткування видобутку вуглеводнів в Україні і уніфікувати їх із середньоєвропейськими показниками. Проте поки що такі можливості в Україні лише обговорюються…

 

- Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Досягненням року для Smart Energy вважаю те, що нам вдалось реалізувати всі наші стратегічні проєкти (нові свердловини, КРС, ребрендинг Regal Petroleum, придбання «Аркона Газ-Енергія») та нарощувати видобуток, попри стрімке падіння ціни на газ, що продовжувалось в першому півріччі та попри всі ризики, які принесла пандемія.

Для мене особисто найбільше досягнення (хоча воно й не лише моє) – повне збереження нашої команди та соціального пакету для наших співробітників. Водночас нам вдалось створити додаткові механізми захисту наших працівників від коронавірусу COVID-19 шляхом реорганізації режиму роботи, впровадження чітких алгоритмів дій, забезпечення додатковими засобами індивідуального захисту, переглядом умов співпраці з нашою медичною страховою службою.

 

- Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?

Мені здається, газовидобувний бізнес в Україні представлений досить потужним і стабільними компаніями, яким важко давати поради. Нам цей рік показав важливість оперативних реакцій і гнучкості рішень, вміння швидко адаптуватись до зміни зовнішніх факторів. Сьогодні, як ніколи, важливо чути один одного, вміти приходити до єдиного рішення і реалізовувати його злагоджено, єдиною командою. Чітко налагоджена комунікація в компанії, відпрацьована командна робота – це чи ненайважливіші бізнес-переваги зараз. Група компаній Smart Energy це дуже добре побачили, впроваджуючи алгоритм дій на випадок виявлення хворого на COVID-19 у вахті на наших промислових об’єктах. Тут своєчасне виявлення хворого особливо важливе, адже поширення хвороби загрожує стабільності роботи цілого підприємства.

 

- Які цілі ставите на наступний рік?

Головна ціль – це подальше нарощення видобутку, яке з кожним роком дається все складніше, адже крім стану світової економіку на нашу діяльність впливає і об’єктивний фактор поступового виснаження родовищ. Тож наступного року плануємо розвивати наші родовища, включно з новим Свистунківсько-Червонолуцьким, щоб максимально нівеліювати вплив цього фактору. Працюємо також над залученням додаткових зовнішніх інвестицій для розвитку компаній групи. В сегменті реалізації поки не ціль, але існує можливість нашого виходу на ринок газу для кінцевих споживачів. Вивчаємо це питання.

У номері
 
Інформери
oilgasukraine@gmail.com
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2021