Топ-Статті
205 років Національному університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

1 205 років Національному університету

12 грудня відбулося розширене засідання Конференції трудового колективу, присвячене 205-річчю освітніх традицій університету. Команду провідного класичного закладу вищої освіти привітали народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування, бізнес-партнери, представники університетів-партнерів та давні друзі Полтавської політехніки. Головним подарунком став благодійний концерт українських зірок, а колектив Полтавської політехніки передав ЗСУ дрони, обігрівачі і термобілизну.

У рамках стриманих урочистостей з нагоди відзначення 205-річного ювілею Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося розширене засідання Конференції трудового колективу, під час якого підбили підсумки інноваційної діяльності університету як потужного лідера вищої освіти України.

2 12 грудня відбулося розширене засідання Конференції трудового колективу, присвячене 205-річчю освітніх традицій університету.

Ведучим офіційних урочистостей виступив заслужений артист України, актор і неперевершений шоумен Юрій Горбунов, який спільно з ректором університету, професором Володимиром Онищенком провів змістовний екскурс в історію університету, що за понад два століття пройшов шлях розвитку від привілейованого навчального закладу для шляхетних дівчат до багатопрофільного класичного університету, де здійснюється підготовка висококваліфікованих професіоналів за понад 100 освітніми програмами і спеціальностями.

3 заслужений артист України, актор і неперевершений шоумен Юрій Горбунов

Зала стоячи вшанувала Хвилиною мовчання світлу пам’ять загиблих студентів та випускників політехніки – поіменно згадали тих, хто віддав власне життя у запеклій боротьбі за незалежність та державний суверенітет.

Варто відзначити, що стримані урочистості з нагоди 205-річчя освітніх традицій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» мали благодійну мету – у присутності сотень запрошених гостей, викладачів, співробітників та студентів університету ректор, професор Володимир Онищенко разом з волонтерським і студентським активом передав окремому зведеному штурмовому загону Полтавського районного ТЦК та СП «Одін» дрон Mavic 3 Pro, 4 дрони SPV, 4 гасових автономних обігрівачі Turbo WKH-3300 та 50 комплектів термобілизни військовослужбовцям.

5 Зала стоячи вшанувала Хвилиною мовчання світлу пам’ять загиблих студентів та випускників політехніки

Від початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» створено Волонтерський штаб, який за цей час передавав військовим потужні квадракоптери, дрони-камікадзе, тепловізори, станції зв’язку, а також виготовлені руками студентів та працівників університету буржуйки, маскувальні сітки, окопні свічки. Було надано колосальну підтримку внутрішньо переміщеним особам – прихисток, передано теплі речі, продукти харчування, засоби гігієни тощо.

6 ТЦК та СП «Одін» дрон Mavic 3 Pro, 4 дрони SPV, 4 гасових автономних обігрівачі Turbo WKH-3300 та 50 комплектів термобілизни військовослужбовцям.

Заступник начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, учасник бойових дій, підполковник Едуард Бородай передав Лист вдячності від окремої штурмової роти «Одін» і привітав колектив.
«На мою думку, найкращим подарунком для Полтавської політехніки від Збройних Сил України буде те, що викладачі та студенти мають можливість працювати та навчатися. Сьогодні ви займаєте стійкі позиції на своєму освітньому фронті, готуючи на базі кафедри військової підготовки майбутніх офіцерів запасу та фахівців, готових відновлювати повоєнну Україну. Бажаю миру та Перемоги!» – наголосив підполковник Едуард Бородай.

Урочисту частину ювілейного дійства відкрив виступ з чуттєвою хореографічною композицією «Я – Україна» багаторазових переможців міжнародних та всеукраїнських змагань Анастасії Онищенко та Олекси Щур-Дунця (тренер і постановник – майстер спорту України міжнародного класу Юрій Колісник).

7 «Я – Україна» багаторазових переможців міжнародних та всеукраїнських змагань Анастасії Онищенко та Олекси Щур-Дунця

205 років освітніх традицій – це поважне свято, що спонукає сучасників проаналізувати славне минуле та з впевненістю проєктувати власне майбутнє. Про витоки освітніх традицій Полтавської політехніки у короткому огляді і сторінки історії провідного класичного закладу вищої освіти розповів куратор Народного музею історії університету імені Надії Кочерги, кандидат наук з соціальних комунікацій, доцент Гліб Кудряшов.

«Якщо говорити про класичність Полтавської політехніки, то, окрім студентоцентризму, особливого ставлення до наших неперехідних наукових цінностей, артефактами доби є книги, які дбайливо зберігаються у Науково-технічній бібліотеці та Народному музеї історії університету, який незабаром відзначатиме свій піввіковий ювілей .

Монументальним свідченням історії нашого університету є пам'ятка архітектури XIX століття національного значення – наш білий центральний корпус. Коли ж говорити про україноцентризм Полтавської політехніки, то втіленням його є видання вибраних творів Тараса Шевченка, де є біографія, у якій маркований візит 1845 року до Полтавського інституту шляхетних дівчат. Зараз Полтавська політехніка відмінно поєднує свою класичність та універсальність, інноваційність та відкритість до усього нового», – відзначив науковець.

Інноваційний та високотехнологічний Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – флагман освіти і науки України, класичний університет європейського зразка за два останні десятиліття трансформувався в багатогалузеву освітню систему, в інтелектуально-культурний центр України. Вагомі здобутки потужного науково-освітнього хабу Полтавщини, яким справедливо вважається Полтавська політехніка, презентував ректор, заслужений працівник освіти України, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко, який щоденно вболіває за долю рідної alma mater та намагається зробити університет достойним рівня провідних європейських вишів.

8 ректор, заслужений працівник освіти України, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко,

«Шановні науково-педагогічні працівники, студенти, партнери та друзі Полтавської політехніки, щиро вітаю кожного з нас з 205-ою річницею з дня заснування університету!

Історія нашого університету нараховує понад два століття добрих освітніх традицій, незмінною «візитівкою» Полтавської політехніки залишається відмінне поєднання класичного та сучасного, інноваційності та вірності традиціям. За останні два неповних роки університет динамічно розвивається, й надалі залишаючись лідером у досягненні поставлених перед колективом завдань – відкриваємо науково-освітні локації, навчальні класи, аудиторії просто неба та працюємо над примноженням власних вагомих здобутків.

24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на до і після, після цієї дати починається нова історія університету – за 657 днів колектив зробив чимало. Ми створили Волонтерський штаб, збирали теплі речі для ЗСУ, ставши суцільним Пунктом незламності. Загалом зібрано та передано на потреби армії понад 1 мільйон гривень, у перші дні війни наш колектив перерахував одноденний заробіток, а це майже 300 тисяч гривень. Хотів би подякувати члену Наглядової ради, народному депутату України Максиму Ткаченку, команді гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», яка вже двічі виступала з благодійним концертом на цій сцені, колективу НАОНІ. Дорогі друзі, щиро дякую вам за підтримку, дякую нашим партнерам, які завітали привітати наш колектив з ювілеєм!» – подякував очільник Полтавської політехніки.

На адресу університету надійшли привітання від заступника керівника Офісу Президента України Олексія Дніпрова, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та заступника міністра Міністерства освіти і науки України Михайла Винницького.

Науково-педагогічний та студентський колектив привітали почесні гості – заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євген Кончаковський.

9 Науково-педагогічний та студентський колектив

За словами заступника начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антона Чубенка, Полтавська політехніка є тією зіркою в сузір'ї освітніх закладів Полтавщини, яка має потужну енергетику власного розвитку, незважаючи на всілякі перешкоди. Подібні ювілейні заходи мають надавати новий імпульс креативним ідеям. Від імені начальника Полтавської обласної військової адміністрації Філіпа Проніна та всього колективу Полтавської ОВА посадовець щиро подякував за сумлінну роботу.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зазначив: «Хочу побажати, щоб оця енергія, яка є в керівника, є в колективу, працювала на досягнення нових рубежів. Вітаємо щиро проєкти, які наразі реалізовуються в університеті».

Заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко побажала колективу університету наукових звершень, освітніх досягнень, вдячних студентів, професійних випускників, які будуть гідно представляти Полтавську політехніку в усіх сферах нашого життя: «Ваша спільнота – це про професіоналізм, навчання, об'єднання зусиль, світло, яке ви даруєте нашим дітям».

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко відзначив: «Політехніка є надзвичайно унікальним та універсальним закладом вищої освіти, де готують фахових професіоналів.
Щиро імпонує ваша проактивна позиція у сфері захисту прав людини, зокрема тренерки Гендерного центру сприяють нашій спільній роботі. Дякуємо за вашу працю, слава Україні!».

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Євген Кончаковський висловив сподівання на подальшу співпрацю та розширення результативного співробітництва під час успішної реалізації нових науково-освітніх проєктів.

10 колеги з провідних закладів освіти

Привітали колектив університету колеги з провідних закладів освіти – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», іноземних університетів-партнерів.

Особисто привітати з нагоди ювілею прибули голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, член наглядової ради Полтавської політехніки Петро Куліков, ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Головко, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України Юрій Литвиненко.

«Вітаючи ваш колектив з поважним ювілеєм, хочу подарувати вам годинник, який показує, що зупинятися не варто. Після Перемоги на нас чекає велика робота», – підкреслив ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України, професор Петро Куліков.

«Полтавська політехніка – це каскад інновацій, нових проєктів у сфері позитивного сталого розвитку нашої повоєнної країни», – додав очільник Запорізької політехніки Віктор Грешта та вручив адміністрації та науково-педагогічним працівникам Полтавської політехніки Почесний диплом.

11 Митрополит Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України Федір

Привітав колектив і духовний лідер Полтавщини – Митрополит Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України Федір: «Високоповажний пане ректоре, професори та студенти, трудовий колектив Полтавської політехніки, радію за те, що дійсно маю можливість відзначати цей славний ювілей. Ви маєте бути в авангарді, щоб гідно відповідати на непрості виклики. Я не знаю, чи є світі ще така нація, здатна витримувати цей тиск невігластва, темряви та зла, тому нам потрібна така суспільна мобілізація і необхідно дуже ретельно ставитися до своїх обов’язків. Університет став класичним, це дуже гарна нота, адже маємо знати для чого ми живемо на цьому світі. Ми – люди, а покликання людей – не тільки щось покращувати чи міняти без вкладення сенсів, це можливість уникнути діпфейків. Радий вітати з ювілеєм наш «полтавський Стенфорд» і зичу успіхів у підкоренні нових вершин!»

Митрополит нагородив університетську спільноту Грамотою Полтавської єпархії за вагомий внесок у справу відродження духовності, утвердження українського православ’я на Полтавщині.

Після вітальних промов ректор спільно з почесними гостями вручили науково-педагогічним працівникам Полтавської політехніки відзнаки Міністерства освіти і науки України, Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної ради та Полтавської міської ради за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Також у рамках стриманих урочистостей відбулася церемонія спеціального погашення ексклюзивного ювілейного конверта та марки «205 років освітніх традицій» спеціальним поштовим штемпелем постійної дії «Полтавщина – край любові».

12 Максим Ткаченко, Володимир Воронов, Сергій Козир, Костянтин Касай, Андрій Боблях та Олексій Устенко

На головній сцені Полтавської політехніки натхнення та успіхів у досягненні нових наукових та інтелектуальних вершин побажали народні депутати України – Максим Ткаченко, Володимир Воронов, Сергій Козир, Костянтин Касай, Андрій Боблях та Олексій Устенко, відзначили динамізм розвитку Полтавської політехніки та представництво України у європейському освітньому просторі, яке університет здійснює на високому рівні.

«Кожного разу, коли приїздимо до цього, не побоюся слова, найкрутішого університету, чітко розуміємо, що наша Європа вже тут, в Полтавській політехніці. Зичу, щоб усі освітні заклади нашої країни брали за приклад політехніку та висловлюю слова щирої вдячності керівництву Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської обласної ради за підтримку університету, за можливість мати за приклад для наслідування потужний заклад вищої освіти, що давно вже сягнув рівня європейського університету», – прокоментував народний депутат України, член Наглядової ради університету Максим Ткаченко.

За словами нардепа Андрія Бобляха, кожному з присутніх викладачів та студентів пощастило працювати та навчатися у закладі, який можна сміливо називати Університетом №1 на Полтавщині.
«Дійсно, Полтавська політехніка – це Європа в Україні, тут наскільки високий рівень навчання, наскільки технологічно та сучасно, безумовно, завдяки трудовому колективу та ректору, завдяки сумлінній щоденно виконуваній праці. Не зупиняйтеся на досягнутому, рухайтеся вперед. Слава Україні!», – наголосив Олексій Устенко.

Народний депутат України, випускник університету Костянтин Касай поділився своїми спогадами про навчання, про важливість вибору професії і вручив Подяку викладачам та співробітникам Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за плідну працю у підготовці висококваліфікованих кадрів, надання можливості отримувати професійні знання і навички через використання широкого спектру сучасних освітніх та інформаційних технологій. Нардеп також передав до фондів Народного музею історії університету імені Надії Кочерги колекційне ілюстроване видання «Історії України», яким у майбутньому зможуть насолоджуватися наступні покоління університетської спільноти.

У золотому реєстрі ділових партнерів Полтавської політехніки – імена людей, які сприяють формуванню в університеті інноваційного мислення та впроваджують кращі світові практики інтеграції бізнесу в освіту і науку.

13 Віталій Вітрик, «Укргазвидобування» Максим Вітик  Геосинтез інженірінг Іван Політучий Везерфорд Україна, Олександр Тертиченко

З вітальним словом виступили голова Наглядової ради Полтавської політехніки, генеральний директор потужної компанії «Бурова техніка» Віталій Вітрик, директор компанії "Укрнафтагазсервіс" Ігор Вітрик, директор «Укргазвидобування» з розвідки та видобування газу Максим Вітик, директор компанії «Геосинтез інженірінг», випускник університету Іван Політучий, генеральний директор компанії Везерфорд Україна, випускник університету Олександр Тертиченко, які наголосили на потужному синергетичному ефекті співпраці класичного університету з бізнес-партнерами. Внаслідок системних інвестицій оновлюється матеріально-технічна база університету, відкриваються нові навчальні аудиторії, класи, тренінгові центри тощо. Бізнес-партнери і випускники вручили сертифікат на нове обладнання – мультимедійний тир.

15 Олександра Пономарьова

Після завершення розширеного засідання Конференції трудового колективу відбувся благодійний концерт за участю зіркових виконавців Олександра Пономарьова та Михайла Хоми. Співаки подарували духовний гімн України – молитву за Україну «Боже великий, єдиний», свої найкращі хіти і спільне виконання Державного Гімну. Феєричним завершенням стала пісня-тренд про сучасну історію оборони України, яку українські артисти записали разом з оркестром та хором Заслуженого Академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України під керівництвом диригента Дмитра Антонюка.

14 Михайла Хоми

Також цього дня до 205-річчя Національного університету імені Юрія Кондратюка відкрився перший у Полтаві Музей науки. Новий інтерактивний простір, де у доступній і цікавій формі представлені наукові відкриття, явища, винаходи вчених Полтавської політехніки, урочисто відкрили президент НЦ «МАН України», академік Станіслав Довгий і президент Полтавського територіального відділення МАН України, ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.

17 Станіслав Довгий, Петра Кулікова

12 грудня, до Дня університету, відкрито нову інноваційну локацію – Музей науки Полтавської політехніки. Проєкт реалізовано у співпраці з НЦ «Мала академія наук», першим державним «Музеєм науки» МАН України і Startup-школою політехніки.

Символічну стрічку у присутності почесних гостей – науковців НАН України, університетів-партнерів, очільника Спілки ректорів закладів вищої освіти України, ректора КНУБА, професора Петра Кулікова, викладачів, освітян, колективу КЗ ПОР «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», членів Наглядової ради університету, народних депутатів України, компаній-стейкхолдерів перерізали президент Національного центру «Мала академія наук України», доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України, член президії Національної академії наук України Станіслав Довгий та ректор Полтавської політехніки, президент Полтавського територіального відділення МАН України, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко.

23 На відкритті відвідувачі побачили 15 інтерактивних експонатів

«Я щиро вітаю весь науково-педагогічний колектив як Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», так і присутніх тут керівників закладів освіти Полтавщини, з визначною подією для нашого університету та області.

Мені надзвичайно приємно сьогодні висловити щиру вдячність президенту Національного центру «Мала академія наук України», академіку НАН України, шановному Станіславу Олексійовичу Довгому за реалізацію довгоочікуваного спільного проєкту і подякувати за сьогоднішню подію – відкриття Музею науки в Полтавській політехніці.

Колективом університету було розроблено проєкт, проведено ремонтні роботи, і сьогодні, відкриваючи цей музей, ми приймаємо пересувну експозицію з першого державного «Музею науки» МАН України.

Дійсно, метою відкриття даного музею науки є популяризація високоточних й високотехнологічних професій та спеціальностей, сприяння вивченню на більш високому рівні таких предметів, як математика, фізика, хімія, біологія тощо.

Сьогодні на заході присутні директори шкіл – ми вже обговорили відвідування Музею науки учнями шкіл, ліцеїв, гімназій міста Полтави. Я впевнений, що це підвищення рівня володіння предметами збільшить кількість переможців-учасників конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН зокрема.

Вітаю всіх з визначною подією! Двері Музею науки в Полтавській політехніці відкриті. Будемо робити все для того, аби українська нація була освіченою, науково потужною і забезпечувала повоєнну Україну висококваліфікованими фахівцями», – привітав ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.

18 Мала академія наук України

«Мене надзвичайно хвилює ця подія, адже ми разом робимо перший крок у світ науки. Я називаю це «перші кроки» саме тому, що сюди мають приходити діти вже з дошкільного віку. Музей науки – музей, в якому не можна не торкатись експонатів.
І я вітаю всіх присутніх – ми зробили цей крок, невеликий, але важливий крок у майбутнє наших дітей. Молодь приходить, цікавиться наукою, і головне, щоб їм завжди було куди повернутися. А Мала академія наук, зокрема Полтавське територіальне відділення, потім університет – це саме те місце, куди повинні йти діти. Впевнений, що Музей науки в Полтавській політехніці цілком буде цьому сприяти.
Я ще раз дякую усім співробітникам, ректору університету, всім, хто долучився до цієї справи. Крокуємо й надалі разом», – наголосив Станіслав Довгий.

19 відкриття Музею науки в Полтавській політехніці

Експозиція музею розміщена у кількох спеціально обладнаних залах. На виставці представлені експонати з Полтавської політехніки та пересувна експозиція з київського «Музею науки» МАН України. Над облаштуванням простору працювали науковці Полтавської політехніки, консультаційну підтримку надали фахівці першого державного «Музею науки» МАН України. Щоквартально експозиція буде оновлюватися.

На відкритті відвідувачі побачили 15 інтерактивних експонатів, адаптованих як для дітей молодшого шкільного віку, так і для дорослих відвідувачів. Взаємодіючи з експонатами і користуючись підказками інтерпретаторів, відвідувачі мають можливість дізнатися про різноманітні закони та явища фізики, хімії, математики, біології тощо.

20 Музею науки» МАН України

Екскурсію для почесних гостей відкриття провели фахівці «Музею науки» МАН України – кураторка, операційна менеджерка Марія Дуброва та інтерпретатор Артем Штепа.

«Даний простір працює як самостійна виставка. Ми бачимо комбінацію експонатів Полтавської політехніки і «Музею науки» МАН України. Від Малої академії наук України тут ви можете бачити класичні інтерактивні експонати, які пояснюють явища фізики та біології.

Кожен відвідувач музею може спробувати своє відчуття балансу, скориставшись баланс-бордом та пройшовши лабіринт, а також випробувати обертовий стілець, з якого, за коректного використання, неможливо впасти – закони математики дозволяють управляти власною вагою тіла.

Також тут є чудовий експонат «американські гірки», спробуйте їх скласти так, щоб вони запрацювали. Насправді це не так просто, як здається. Конструктори «американських гірок» потребують багато часу. Також є можливість дізнатися як це працює з наукової точки зору.

В експозиції музею присутній експонат «Магнітний міст». Ви можете збудувати його або розібрати повністю, дослідити явища магнетизму, математичні явища кривих. Ви зможете побувати в темній кімнаті оптики й дізнатися як працює фотоапарат, знайти експонати, які розкривають таємниці фокусів. Наука всюди, навіть магія – це наука», – розповіла Марія Дуброва.
Полтавська політехніка запрошує всіх охочих відвідати експозицію музею та доторкнутися до науки вже сьогодні!

24 кураторка, операційна менеджерка Марія Дуброва та інтерпретатор Артем Штепа.

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com