Топ-Статті
Ігор Вітрик: 10 років викликів та досягнень компанії УНГС

Директор «Укрнафтагазсервіс» - про минуле та майбутнє компанії

Розмовляв Любомир Сагаль, Ньюфолк НКЦ

№12_(103)_НГУ_Грудень_2023

Ігоре, чи можете пригадати перший рік роботи підприємства? Розкажіть про виклики, успіх та першого Замовника.

Звісно, це був надзвичайно насичений рік, 100% всього невідомого. Ми не знали нічого, були лише ідеї та договір із Wenzel Downhole Tools. Почали зустрічатись із потенційними Замовниками і дуже часто чули відповідь, що на ринку вже працює ТОВ «Пермнафтомаш» і вони тримають весь ринок. Тим не менш, у вересні 2013 р. отримали перше замовлення від ТОВ «НТП «Бурова техніка», а під Різдво, як це часто буває, нам пощастило і компанія отримала вже друге замовлення на вибійні двигуни від ТОВ «ПОЛТАВСЬКА БУРОВА КОМПАНІЯ», на той час вона ще називалась ТОВ НВП «Зонд». Перший рік ми були змушені проводити сервісне обслуговування всього інструменту у Німеччині у цеху Wenzel. В той час, будували та встановлювали обладнання у власному новому в м. Полтава. Даний період також було використано, щоб навчити наших інженерів з обслуговування вибійних інструментів в цеху в Німеччині. Завзятість хлопців вражала, вони були настільки «голодні» до роботи, що працювали на потужностях партнера по 2 зміни.

У листопаді 2014 р. ми нарешті закінчили ремонт та налаштування обладнання і офіційно відкрили цех сервісного обслуговування вибійного інструменту в Полтаві, загальною площею 1000 кв. м. Мені здається, ми зробили це досить гучно та красиво.

photo_2024-01-03_12-19-55

Цьогоріч компанії виповнюється 10 років: як вона еволюціонувала упродовж цих 10 років, які досягнення компанії вам особисто найбільше запам'ятались за ці роки?

За 10 років ми пройшли колосальну еволюцію, змінилось стратегічне бачення компанії на ринку нафтосервісних послуг. Спочатку планували займатись виключно вибійними інструментами, а саме ГВД та Ясами. Але дуже швидко зрозуміли, що це досить обмежена модель і нам треба розширювати своє бачення. Я маю досвід роботи інженером телеметричної системи у компанії Halliburton Sperry Drilling у Шотландії, а Вальдемар (мій бізнес-партнер) працював у Halliburton DBS у Німеччині. Було цілком закономірно впровадити сервіс похило-скерованого буріння та долотний. Влітку 2016 р. ми взяли кредит та придбали перший комплект телеметричної системи компанії Bench Tree з Техасу. Через півроку придбали другий комплект. Якщо у 2014 р. 8 з 10 свердловин були вертикальними, то у 2023 р. приблизно 8 з 10 свердловин є похило-скерованими. Тож сьогодні маємо вже 4 комплекти телеметричних систем компанії Bench Tree і наш цех уже 2000 кв. м.

У 2021 р. ми уклали партнерську угоду із всесвітньою компанією Baker Hughes, а також стали їх офіційним представником. Тепер розвиваємо долотний сервіс. Наразі маємо вже 12 успішних проєктів на приватному ринку та флот доліт.

Також у 2022 р. ми вперше в Україні використали осцилятор від канадської компанії Impulse Downhole Tools. Отримали чудові результати.

сервіс похило-скерованого буріння та долотний

Чим компанія УНГС виділяється серед конкурентів і як ви зберігаєте конкурентоспроможність?

Я думаю, основною перевагою є наявність сервісного цеху у м. Полтава та надання повного циклу обслуговування вибійного обладнання саме тут. Це дає більше гнучкості у роботі із Замовниками та дає змогу дуже швидко реагувати на запити та нештатні ситуації. Полтава є центром газовидобутку у східній частині України, тому логістично ми теж дуже вигідно розташовані. Важливим фактором конкурентної переваги є, безсумнівно, наш колектив. Команду будували всі ці 10 років і продовжуємо це робити. Для сервісної компанії люди та технології - це найголовніше. Наша основна внутрішня цінність – орієнтація на Замовника.
Як сервісна компанія, ми робимо все, щоб бути рішенням, а не проблемою. І це ключове. Гнучкість, відсутність бюрократії, постійних нарад та десятків погоджень, інноваційність, відкритість до нових ідей та підходів у роботі – теж є важливою складовою успіху. Переважне право голосу має експертність, а не посада чи стаж роботи. Всі бізнес-процеси компанії побудовані навколо Замовника і кожне правило, кожна внутрішня політика пропускається через цю призму. Якщо певне правило не створює додаткову вартість – ми його змінюємо. Це виводиться на рівень внутрішньої культури компанії.

обслуговування всього інструменту у Німеччині у цеху Wenzel.

Які нові напрямки ви розвиваєте зараз?

Зараз ми дуже активно розвиваємо похило-скероване буріння з використанням роторно-керованих систем, долотний сервіс із долотами компанії Baker Hughes (США) та оптимізацію роботи КНБК із застосуванням вибійних осциляторів Impulse Downhole Tools (Канада). Даний інструмент є високоефективним засобом вирішення проблем із тертям бурильної колони зі стінками свердловини.

Також маємо підписану угоду Chanel Partner із компанією Baker Hughes, в рамках якої будемо пропонувати роторно-керовані системи. Це дасть нашим Замовникам можливість споруджувати свердловини із значним відходом від вертикалі та кутом нахилу, горизонтальні свердловини та бічні стволи. Провідні інженери компанії пройшли курс Mid Career DD School Baker Hughes та успішно склали іспит і, вже зараз, працюють із РКС Auto Trak на першому об’єкті державної компанії Укргазвидобування разом з інженерами Baker Hughes.

обслуговування вибійного обладнання

Якщо коротко підсумувати результати вашої діяльності у цифрах, як це буде?

За 10 років пробурено 280 тис. метрів, 248 свердловин, із них 78 похило-скерованих.
Тільки у 2023 р. успішно пробурено 43 свердловини, із них 25 похило-скеровані. Це наша рекордна кількість за рік. Загальна чисельність робіт із використанням телеметричних систем складає 78 з 2016 р.

Вибійні осцилятори також дуже добре себе показали, за цей рік ми використовували їх на 9 свердловинах Замовників.

Що стосується долотного сервісу, то за 2023р. успішно виконано 8 робіт долотами PDC діаметрами 12 1/4", 8 ½", 6" та 5 7/8".

 

Як ви оцінюєте вплив партнерства з канадською компанією Wenzel Downhole Tools на розвиток вашої компанії упродовж цих років?

Дуже позитивно. Як я вже згадував, технології є великою запорукою успіху, відповідно, надійний інструмент є запорукою зниження аварійності та підвищення ефективності під час буріння. Коли планували розташування обладнання в цеху, за основу взято цех Wenzel в Німеччині, це дуже спростило задачу. Також ми змогли навчити фахівців правильно обслуговувати інструмент. Взагалі, це дуже полегшило наш старт.

успішно пробурено 43 свердловини, із них 25 похило-скеровані

Як ви розвиваєте і утримуєте команду фахівців? Як ви стимулюєте і підтримуєте команду в умовах нинішніх викликів, і як це впливає на їхню робочу ефективність та відданість компанії?

Я не впевнений, що можна когось утримати попри волю. Я прихильник ідеї, що треба створювати такі умови для роботи, навчання та розвитку, щоб фахівцям було цікаво те, чим вони займаються, щоб вони пишались тим, що роблять. Це нормальне прагнення людини – займатись чимось вагомим та цікавим у житті. Ключове – повага та нормальне ставлення до людей. Звісно, фінансове питання має бути належним чином вирішене. До того ж, в нашій компанії перевага у прийнятті рішень завжди на боці технічних спеціалістів та виробничників.

Ми прагнемо максимально давати людям можливість розвиватись, приймати рішення та відповідати за них. Повноваження та відповідальність завжди мають іти поруч, це теж частина нашої культури.

 

Які виклики постали перед компанією в перші дні повномасштабної війни, і як ви змогли їх подолати?

Це зупинка робіт та затримка платежів за надані послуги. Це був дуже важкий час, коли ми скоротили всі витрати на 80% і просто чекали. На щастя, вже у червні почали отримувати нові запити та у липні почали відновлювати роботи.

цех Укрнафтагазсервіс

Які плани на майбутнє ви маєте для розвитку компанії, особливо в умовах глобальної нестабільності?

Єдину стабільність, яку може запропонувати нам світ – її відсутність. Оце стабільно. Нестабільність може бути більшою або меншою. Саме в таких умовах і плануємо наш розвиток. Звісно існує певний коридор, в рамках якого будуємо плани, але завжди лишаємо місце для маневру.

 

Які плани на майбутнє ви маєте для подальшого вдосконалення та розширення спектру послуг вашої компанії?

Все буде залежати від запиту ринку нафтосервісних послуг України. В цілому, ми дуже оптимістично налаштовані, але дуже обережно інвестуємо у нові напрямки. Новітні технології – це дуже дороге задоволення і ми, як сервісна компанія, не маємо бюджету на експерименти. Головними напрямками були і лишаються послуги похило-скерованого буріння та інструменти підвищення ефективності буріння. На мою думку, Українська нафтогазова галузь має величезний потенціал для росту і з кожним роком спостерігаємо збільшення запитів на нові інструменти. Це надихає.

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com