Топ-Статті
Віктор Дудзич. Особистості галузі

Дудзич

Яким був для вас минулий рік?

Це був рік дуже швидких змін, серйозних випробувань. Я б сказав, в певному сенсі, це був стресовий рік. Газовидобуток – інвестоємний бізнес. Щоб отримувати тут віддачу, треба багато вкладати і робити це регулярно. Звичайно, в умовах глобальної економічної кризи, підсиленої пандемією, ризиковість будь-якої інвестиції в рази зростає. Та й тих сум, які є відчутними для розвитку газовидобутку, може просто не бути. Для розуміння наша група компаній Smart Energy скоротила в цьому році свою інвестиційну програму більш ніж на третину. Для видобутку – це стрес.

Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?

В умовах коли інвестиційна привабливість галузі падає, необхідно її підтримати певними діями з боку держави: податкові пільги, спрощення дозвільних процедур, збільшення строку дії працюючих пільгових інструментів (наприклад, зниженої ренти для нових газових свердловин) – все це пом’якшить удар від економічної кризи. Багато держав, які розуміють внесок галузі видобутку вуглеводнів у свій загальний добробут, такі кроки зробили ще навесні.

Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)

Для мене основне досягнення компаній Smart Energy в рості виробничих показників: ми стабільно збільшуємо об’єми видобутку вуглеводнів. У цьому році за 11 місяців вже маємо 366,7 млн куб м газу – майже стільки, скільки видобули за весь минулий рік (369 млн куб. м). Таку динаміку вдається підтримувати, незважаючи на скорочення інвестицій, зміни в роботі та природнє виснаження пластів, завдяки раціональному перегляду нашої виробничої програми та, звичайно, високому професіоналізму наших фахівців.

Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?

Для Smart Energy важливою запорукою нинішньої стабільності стала швидкість реагування на зміни. Ми буквально на наступний день після оголошення карантину по всій Україні перейшли в дистанційний формат роботи для офісних співробітників та режим двотижневих (а потім і тритижневих) вахт для команд на промислах. Оперативно переглянули в бік оптимізації наші операційні бюджети. Відповідно переглянули умови співпраці з підрядниками. Посилили санітарно-гігієнічні процедури на всіх об’єктах. Такі швидкі і водночас продумані кроки дали очевидний результат: пандемія не відобразилась на наших виробничих результатах, а випадки захворювання в нас дуже точкові і одразу локалізуються, навіть якщо мова йде про промислові вахти.

Які цілі ставите на наступний рік?

Зберегти видобуток на нинішньому рівні, розвивати всі активи, як мінімум розпочати два буріння на двох з п’яти наших родовищ, провести реконструкцію ТЗСУ (тимчасова замірна сепараційна установка) Мехедівсько-Голотовщинського родовища. Потенційно фокус нашої уваги повинен зміститись на новий актив – Свистунківсько-Червонолуцьке родовище, бо там майже 15 років нічого не робилось і воно сьогодні в досить занедбаному стані. Проте, враховуючи ситуацію з судовою справою, яку продовжує ПАТ «Укрнафта» проти колишніх власників спеціального дозволу на родовище, повноцінно розробляти його поки не раціонально.

У номері
 
Інформери
ХІ МІЖНАРОДНА
НАФТОГАЗОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
30–31 ТРАВНЯ 2024
М. ЛЬВІВ, БУДИНОК ВЧЕНИХ
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com