Топ-Статті
ЗМІНА ПОГЛЯДУ НА ГЕОФІЗИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В СВЕРДЛОВИНАХ

Андрій Старостін,
директор ТОВ «Укргеоцентр»
кандидат геологічних наук

При втіленні в життя основної програми по збільшенню видобутку нафти і газу України, головним викликом для підрядних сервісних організацій, стало запровадження системних змін щодо надання послуг. Одним з таких сервісів є геофізичні дослідження в свердловинах. Саме каротаж при бурінні нових свердловин та експлуатації існуючих, являється найважливішою системою інформаційного забезпечення для прийняття управлінських рішень. Існуючі державні стандарти щодо комплексів досліджень були написані ще за часів Радянського Союзу та відкориговані в 2007 р. Нажаль, рекомендовані комплекси не відповідають сучасному рівню досліджень у світовій практиці. Головним завданням українського геофізичного сервісу є перехід на сучасний рівень надання послуг шляхом вдосконалення, перш за все, апаратурного та програмного забезпечення.

Геофізичний сервіс можна умовно поділити на два напрямки:
- дослідження з метою вивчення властивостей гірських порід і їх флюїдного насичення;
- вирішення технічних задач під час будівництва та експлуатації свердловини.
Отримання детальної картини про вміщаючи породи, які розкрила свердловина, це першочергова задача геофізичного каротажу. Найбільше інформації можна отримати при дослідженнях у процесі буріння до кріплення свердловини. Після обсадки стовбура геофізика обмежена в ряді фізичних полів. Складні умови досліджень, такі як тиски, температура, хімічні склади бурових розчинів, колекторські властивості, дали поштовх для удосконалення та розширення комплексів досліджень. Завдячуючи прогресу в процесорних технологіях, геофізика отримала найкорисніший інструмент - обчислювальні можливості великих масивів даних в короткий термін. Саме за рахунок технічного вдосконалення в комплексі з математичними можливостями, радіоактивні дослідження перейшли на принципово новий рівень отримання інформації про літологічний склад порід та їх насичення.
Впровадження нових комплексів досліджень в свердловинах – це, перш за все, новий погляд на родовища в цілому. Завдяки великій дискретності вхідних параметрів та можливості проводити дослідження в діючому фонді свердловин без глушіння свердловини дає можливість виявити пропущені пласти та по новому подивитись на пласти з низькими колекторськими властивостями.

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com