Робота компанії «Бейкень» спрямована на постійне підвищення якості буріння та капітального ремонту свердловин, а цієї осені їм вдалося віднайти унікальне та незвичне родовище… талантів! Поєднати роботу у нафтогазовій галузі і спів – чом би й ні? Саме так вирішили працівниці ТОВ «Бейкень Енергетика Україна» і організувалися у самодіяльний колектив «Полтавські чари».
«Заряджаюся позитивом від наших хористок! – каже Заступник директора ТОВ «Бейкень Енергетика Україна» Сергій Берлінец. – Надихає їх запал, їхнє натхнення, їхнє вміння співати, з’являється бажання долучатися до української культури та духовності, до чистої магії співу!»
«Наш самодіяльний колектив молодий – йому лише чотири місяці, – розповідає одна із учасниць колективу, головний бухгалтер компанії Оксана Слівінська. – Проте ми всі вже гарно знаємо творчий потенціал кожного, адже працюємо разом понад п’ять років.
З чого усе починалось? Минулої зими ми вирішили защедрувати нашим колективом: написали невеличкий сценарій та взялися до справи! Защедрували нашим колегам, замовникам та підрядникам – і були приємно вражені тим, наскільки людям це подобається і як їм хочеться українських пісень та колядок, як охоче нас запрошували прийти і наступного року! Від всіх позитивних відгуків, які ми почули підчас відвідування інших підприємств, ніби розправлялися наші творчі «крила», захотілося рости далі і розвиватися. А так як, увесь колектив Бейкень складається з кваліфікованих співробітників – людей професіоналів своєї справи, які звикли до всього ставитися відповідально, то і до цієї творчої справи ми всі вирішили поставитися серйозно і вийти на, так би мовити, професійний рівень. Цієї осені, вже з художнім керівником та концертмейстером, ми почали заздалегідь готувати нашу зимову концертну програму.
«Полтавські чари» — це перш за все колектив, згуртований певною ідеєю. Як голоси хористів мають гармонійно поєднуватися та звучати в унісон, так і наші душі в унісон налаштовані на одну мету: донести любов до українських пісень, традицій, передавати ті одвічні цінності, що закладенні в піснях нації… Ми з колегами ходимо на репетиції регулярно присвячуючи свій вільний час співу. Усім це цікаво, усі цим «горять»! Ми усі об’єднані любов’ю до своєї краї та її музики. Для нас спів – це ще й свого роду «музична» терапія, де ми відпочиваємо душею.
З моменту свого офіційного заснування ми поставили перед собою високу планку: взялися за всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича, ретельно пропрацювали музичну різдвяну програму. Два місяці старанної роботи та репетицій – аби усе було на відповідному рівні. Потім подумали, що хочеться і виглядати гідно – і за сприяння керівництва нашої компанії замовили святкові концертні костюми. Те, як вони були пошиті – вражаюча та дуже зворушлива історія! Річ у тім, що фабрика, котра займається пошиттям, знаходиться у Харкові, і просякнуті нашим завзяттям і натхненням, вони навіть в умовах відключення електропостачання та ледь не щоденних обстрілів все ж виконали наше замовлення і буквально за місяць встигли пошити нам костюми!
Ми щасливі, що нам усе вдалося – упродовж зимових свят ми відвідали із нашою музичною програмою 25 підприємств – це майже 400 хвилин безперервного співу! Така натхненна справа не залишила нікого байдужим – до нашого колективу приєднався навіть директор нашого Товариства Пен ЛІ. Тож, ми їздили щедрувати і на наші виробничі майданчики – як тепло і щиро нас там зустрічали! Окриляє те, як люди дякували за наш спів, за українську коляду, за ці світлі миті, які нам усім так потрібні у ці нелегкі часи…
Зараз ми наполегливо працюємо над новою концертною програмою, і на річницю створення нашого колективу – 8 листопада – хочемо дати великий концерт у Полтавській обласній філармонії! Нині ми всі вже живемо сповнені творчості та українською співучою музикою! Надихає і те, що ми бачимо, як наше мистецтво потрібне людям – відео з виступом колективу «Полтавські чари» у соцмережі Facebook (facebook.com/beiken.ukraine) набрало багато переглядів! Коли людина вкладає у щось не лише працю, а й душу, це не може залишитися непоміченим. І ми сподіваємося таким чином підтримувати національну спадщину, пробуджуючи в серцях любов до української творчості, мови, традицій».