Топ-Статті
Ліліана Гораль: Важливо, щоб університет був інтегрованим у галузь, для якої готує фахівців

Гораль Ліліана, доктор економічних наук, професор, ІФНТУНГ

Ліліана Гораль

Нафтогазова промисловість потребує якісної співпраці із технічними закладами вищої освіти. Університети потребують ефективних зв’язків із бізнесом свого профілю. Перебуваючи в синергії, обидві сторони підсилюють одна одну, рухаються за стратегією win-win.

По-перше, якісна технічна освіта це базис для розвитку нафтогазової промисловості. Спеціалізовані знання, потужна наукова база, досвідчений викладацький корпус – цього не дасть жоден онлайн-курс чи майстер-клас.

Завдання технічних університетів — просто зараз готувати професіоналів, які візьмуть на себе виклик відбудови після перемоги. Ми довели, що можемо бути незалежні від російського імпорту, натомість поки що вимушені імпортувати пальне з Європи. Після перемоги буде на часі реанімація власної нафтопереробної галузі. Є вуглеводні, є фізичні підприємства (або місця під них), є попит. Потрібні кваліфіковані кадри, які візьмуться за це. Аналітики паливного ринку підтверджують, що інвестиції компаній будуть заходити насамперед у людей, у професіоналів.

Знімок екрана 2023-04-10 105353

Вкрай важливо, щоби університет був інтегрованим у галузь, для якої готує фахівців. З одного боку, студенти-“технарі” отримують безцінний прикладний досвід. Це досвід роботи на реальних проєктах. Це можливості проводити дослідження, беручи як платформу реальні підприємства. Це вміння на практиці вирішувати складні технічні завдання, пов’язані з експлуатацією реальних інженерних систем. Такі випускники вийдуть з університету з багажем не тільки знань, а й навичок. Бізнес виграє: не треба витрачати додатковий час на їхнє навчання. Компанії отримують талановитих і мотивованих фахівців, готових до роботи. Можуть давати запит університетам на підготовку кадрів конкретної спеціальності. Окрім цього, співпраця бізнесу й закладів вищої освіти може переростати в спільні наукові дослідження, розробку нових технологій та продуктів, обмін кадрами. А це важливий елемент розвитку економіки, а повоєнної – і поготів.

Сучасний технічний університет не обмежується кабінетами й лекціями, не ставить за самоціль видачу дипломів. Він про залученість, про інтелектуальний простір навколо себе, про спроможне дослідницьке середовище. У силу своєї діяльності я багато комунікую з представниками нафтогазової галузі України. Можу точно сказати: бізнес готовий монетизувати компетенції викладачів, готовий інвестувати в матеріально-технічне забезпечення студентів, готовий ставати донорами для розвитку молодої фахової спільноти. Над цим потрібно працювати!

 

Детальніше про ініціативи розвитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за посиланням:

https://nung.edu.ua/sites/default/files/2023-04/Liliana_Horal_presentation_0.pdf

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2025
oilgasukraine@gmail.com