Топ-Статті
НАТАЛЯ РУДЕВИЧ: «НАТХНЕННЯ ПОВИННО БУТИ ОСНОВНОЮ СПЕЦІАЛІЗАЦІЄЮ СУЧАСНОГО ПРАЦІВНИКА»

Наталя Рудевич прийшла до «Везерфод Україна» в 2010 році з міжнародної консалтингової компанії великої четвірки на посаду фінансового директора.
Активне залучення в усі процеси компанії, прихильність до інновацій і лідерська позиція привели її до посади директора компанії.
Під керівництвом Наталії, в умовах кризи сервісному оператору в Україні вдалося не тільки залишитися на нафтогазовому ринку, але всього за кілька років стати одним з найбільш привабливих роботодавців. Про перспективи компанії і підходи до управління читайте в інтерв’ю.

- Наталю, розкажіть будь ласка, які існують особливості в управлінні міжнародною компанією в Україні, чий бренд відомий по всьому світу?
Велика компанія - це і плюси, і мінуси. Так, є наявність величезної бази, досвіду та підтримки. Є прозорі і чіткі правила. Немає залежності від одноосібного прийняття рішень. У той же час, існує велика конкуренція всередині компанії. Багато речей необхідно доводити і обґрунтовувати їх шанси на розвиток в Україні. Все це накладає велику відповідальність і бажання бути кращими не тільки на ринку України, але і всередині компанії. Порівнюючи розвиток ринку з іншими країнами, ми бачимо цілі, нові напрямки і це великий стимул для нас.


- Вам доводиться якось адаптувати вже закладену в компанії західну корпоративну культуру під український менталітет або скоріше навпаки - трансформувати українські робітничі звички під західні вимоги?
Український менталітет дуже хороший для існуючих правил і підходів в компанії. Ми, українці, працелюбні і орієнтовані на результат. Якщо є конкретна мета, нас важко збити зі шляху.
Для більшості людей стабільність компанії - це ознака успіху. Наша компанія забезпечує прозорість, як ознаку стабільності.
Для мене, як для керівника, основна мета - чути співробітників. Досягати поставлених цілей нам допомагає те, що ми разом шукаємо рішення, а не винних.
У компанії діє політика відкритих дверей. У всіх співробітників є рівні умови, щоб проявити себе з кращого боку. Такий підхід означає доступність і готовність менеджерів всіх рівнів до діалогу.


- Наталя, в управлінні своєю командою Ви використовуєте такі популярні в IT середовищі підходи як Scram або Agile - в чому їх переваги і як співробітники відносяться до такого стилю взаємодії?
Досвід управління талановитими людьми, який приносить IT сфера, для нас дуже важливий. Подібні методики гнучкого управління дозволяють легше добиватися поставлених перед співробітниками цілей. Я вірю, що часи «я - начальник, ти - дурень» залишилися в минулому.
Сучасне управління, орієнтоване на досягнення результату командою і люди, яких цінують, можуть принести в кілька разів кращі результати, ніж люди, від яких вимагається лише дотримання інструкцій.
Нещодавні поліпшення процесів виробництва, які ми впровадили в Україні, були ініційовані безпосередніми виконавцями. Повертаючись, до інтернаціональності нашої компанії, зазначу, що деякі наші удосконалення були впроваджені не тільки в Україні. Це вселяє гордість.


- Якщо говорити про мотивацію співробітників - що Ви під цим розумієте і як цей процес побудований в компанії?
Наведу один з моїх улюблених прикладів. Кілька років тому до нас влаштувався на роботу різнороб. У нього не було якоїсь певної спеціалізації в нафтогазовому секторі та він не знав англійську мову. На сьогоднішній день він вже провідний механік і в минулому році навчав працівників нового цеху в Європі. Англійською мовою.
З цього можна зробити тільки один висновок: «Немає нічого неможливого для талановитих людей, які працюють в нашій компанії».
Мотивація буде найбільш ефективною в команді однодумців, де є можливості для розвитку, коли взаємодію побудовано на принципі прозорості. Все це так чи інакше надихає і захоплює людей. На мій погляд, натхнення має бути основною спеціалізацією сучасного працівника.
Я пишаюся тим, що у мене є можливість працювати з такими людьми. Ми пережили дуже багато - багато хто з них стали мене дуже близькими по духу. Їх інтерес до роботи дає мотивацію не тільки їм, але і мені.


- Які виробничі плани в Україні стоять перед компанією на найближчий рік?
Перш за все, ми прагнемо стати кращою компанією в сфері QHSSE (Quality Health Safety Security and Environment) в нашій галузі.
Плануємо взяти в команду найбільш мотивованих випускників університетів.
Ми знаємо, що Україна потребує застосування нових технологій в нафтогазовому секторі. Ми хочемо ввести кілька з них на наш ринок. Розглядаємо найбільш ефективні з них для України з нашою інженерною командою в регіоні. Про це ми докладніше розповімо під час V Міжнародної нафтогазової конференції Ньюфолк «Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння», де можна буде обговорити технічні нюанси їх імплементації.
І дуже сподіваюся, що вдасться повернути в Україну фахівців, які виїхали за часів кризи - їх досвід потрібен тут.

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2025
oilgasukraine@gmail.com