Багатостадійний гідроразрив сервісна філія воконала на власному, модернізованому флоті, який належить госкомпаніі. Чотирьохстадійний ГРП - це рівень сучасних міжнародних компаній, і раніше був неможливий для української державної компанії: такі роботи проводили іноземні спеціалісти на завезеному обладнанні за немалі гроші. Про особливості цієї технології більш детально розповів Олег Гнатів, Начальник сектору ГРП Філії «УГВ – Сервіс» АТ «Укргазвидобування».
За словами Олега Гнатіва, багатостадійний ГРП вимагає більш ретельної підготовки свердловини до спуску багатостадійної компоновки з використанням муфт і пакерів ГРП, точності розрахунків, безперебійної роботи комплексу обладнання ГРП при виконанні робіт.
Особливість або відмінність багатостадійного ГРП від одностадійного ГРП в тому, що цикл за циклом, по черзі, проводиться кілька гідророзривів пласта. Зборка цієї системи передбачає застосування спеціального хвостовика з підвіскою. Цей хвостовик обладнаний муфтами з отворами, які після спуску хвостовика розташовуються навпроти кожного з інтервалів перфорації, ізольованих затрубними пакерами. Гідророзрив в цих інтервалах проводиться по черзі, починаючи від вибою свердловини. По завершенні кожної стадії ГРП, в свердловину кидається куля відповідного діаметру, яка ізолює попередній інтервал і відкриває отвір навпроти наступного інтервалу ГРП.
Саме ця технологія була обрана для свердловини, тому що була необхідна вважаючи на залягання пластів, а саме на відстань між ними та геологічні умови. Крім того, обраний метод сприяв значній економії часу на проведення комплексу робіт з ГРП ніж при звичайному проведенні кожної стадії.
Щодо подальшого застосування багатостадійного ГРП на свердловинах УГВ, Олег Гнатів зазначив, що це сучасна і перспективна технологія, яка широко використовується в світі, має багато варіантів застосування та переваг в конкретних умовах над стандартними операціями при проведенні ГРП.
Варто зазначити, що виконання таких робіт стало можливим завдяки оновленню технологічного парку держкомпанії. Зараз в компанії триває процес освоєння свердловини і вже після цього можна буде говорити про конкретні результати.