Топ-Статті
Павло Мазурок: Високий рівень діджиталізації дозволив компанії УкрСКС успішно адаптуватись до умов роботи під час кризи, спричиненої короновірусом

photo2

Високий рівень діджиталізації стає вирішальним у кризових умовах. Детальніше про роботу компанії розповідає директор з управління та кадрової політики ТОВ «УкрСКС» Павло Мазурок.


«Зараз ми з вами знаходимось в лабораторії компанії УкрСКС. Наша лабораторія тампонажних матеріалів облаштована всім необхідним обладнанням для проведення досліджень на вищому рівні.
Кожний тип тампонажних матеріалів і кожна партія тампонажних матеріалів перед тим як бути використаними при цементуванні свердловин ретельно досліджуються в нашій лабораторії на визначення всіх параметрів, щоб отримати найвищій рівень якості цементування свердловин.
Наша лабораторія облаштована найсучаснішим обладнанням і була першою лабораторією, яка була сертифікована за європейськими та світовими стандартами.
Найважливіший прилад – це консистометр американського виробництва компанії Chandler, який використовується для визначення параметрів загуснення тампонажних матеріалів в термобаричних умовах.
Наступний прилад теж виробництва компанії Chandler – фільтр-прес, який визначає дуже важливий параметр водовіддачі.
Ультразвуковий аналізатор компанії Chandler, який визначає кінетику набору міцності цементом.
Атмосферний консистометр теж виробництва компанії Chandler, який визначає параметри загуснення тампонажного матеріалу, тампонажного розчину при атмосферних умовах.
Швидкісний змішувач виробництва компанії Chandler, який використовується для затворення проб тампонажних розчинів згідно стандартів IPI.
Прес виробництва компанії Control, Італія, який використовується для фізико-механічних параметрів цементного каменю.
Зараз я хочу познайомити з нашими колегами, співробітниками нашої компанії, які очолюють нашу лабораторію. В першу чергу, це Олександр Бондаренко, завідуючий лабораторією та Олександр Андрішак його заступник».
«Шановні колеги, дуже радий вас бачити.

Сподіваюсь, що ви сьогодні розповісте про вашу прекрасну лабораторію.

 

Cкажіть, будь ласка, часто ви використовуєте весь комплекс обладнання, чи він постійно в роботі?

- Весь комплекс обладнання використовується кожного дня, як в контролі якості тампонажних матеріалів, також в підборі нових рецептур, у розробці нових рецептур.

 

- Скільки свердловин одночасно ви можете обслуговувати в постійному контролі якості тампонажних матеріалів?

- На сьогоднішній день ця лабораторія може забезпечувати 5-6 аналізів на добу одночасно.
- Ця лабораторія більш дослідницька. Ми проводимо не тільки аналіз перед роботою в свердловині конкретно безпосередньо…
Ми проводимо перспективні дослідження на дуже глибокому науковому рівні тампонажних матеріалів і ця лабораторія вона виконує подвійну функцію це, зрозуміло, ті функції перед цементуванням безпосередньо і функції наукових досліджень. Для досліджень безпосередньо на родовищах чи близько до родовищ ми маємо робочу лабораторію в Полтаві теж акредитовану і яка готова виконувати досить великий обсяг робіт.

 

- Скажіть, будь ласка, ви власну рецептуру розробляєте чи контролюєте, в тому числі, і виробництво тампонажних розчинів інших компаній?

- На сьогоднішній день ми займаємось як власними розробками, удосконаленням власних розробок, також є можливість і в контролі якості і в підборі рецептур для компаній, які замовляють ті, чи інші послуги.


- Як ви оцінюєте, який відсоток ринку займає УкрСКС?

- Якщо брати весь ринок, але весь ринок це і ринок постачань стандартних тампонажних цементів – ми його не беремо. Я десь оцінюю, що ми займаємо в спеціальних тампонажних матеріалах не менше третини, а може навіть десь відсотків 40. Я оцінюю розвиток цього ринку, в першу чергу, обсягом, тому що Україна має таку ціль – видобувати власний газ, тому що стратегічна лінія і це головна мета. Але як я думаю, треба бурити дуже глибоко, і ці свердловини мають дуже складні геологічні умови, в першу чергу, термобаричні умови. Тобто для того, щоб бурити і цементувати цю свердловину треба мати дуже високий фаховий рівень і дуже високий досвід. І наші буровики, і наші тампонажники, і наша компанія має цей досвід. Але зараз за рахунок використання сучасної техніки питання цементування буде поставлене на більш високий рівень і ми будемо дуже успішно конкурувати з іноземними компаніями за рахунок цього досвіду, за рахунок власних технологічних розробок. І, сподіваюсь, що ми будемо не тільки конкурувати, а будемо доповнювати одне одного. Я рахую, що питання цементування чи якості цементування свердловин одне з найголовніших і Україні, тому що не тільки складні геологічні умови, а і нове буріння похилоскерованих чи горизонтальних свердловин воно обумовлює використання сучасних технологій.
Ми не сказали те, що питання цементування – це питання видобутку. Я знаю статистику і я знаю, що понад 30% свердловин не можуть використовувати свій свій потенціал через неякісне цементування. Треба це питання терміново вирішувати. Наша компанія готова допомогти в цих трендах і готова запропонувати дуже сучасні заходи і технологічні, і організаційні, і, навіть, інформаційні, якщо це стосується аналітики, управління, бази даних та іншого.
У нас є досвід цементування більш ніж 20 000 свердловин. Така є база даних і навіть вся інформація по цих свердловинах і вирішенню технологічних питань в різних умовах є.
Якщо брати по 100%-й шкалі, то збільшити відсоток якісного цементування з 30 до, припустимо, 90 – такий досвід є. І вирішення питань перетоків і створення гериетичної крепі, я б сказав на 100 відсотків.


- Як ви думаєте, з сучасними умовами використання горизонтального буріння та використання методів гідророзриву пласта, який відсоток має бути успішності цементування?

- У нас є методологія, яка оцінює різні прошарки відсотків чи якості. Я б сказал, це нижчій рівень – 0-40, 40-60, 60-80, 80-100. Якщо брати такі свердловини, де буде використовуватись ГРП, чи інші агресивні методи інтенсифікації – треба працювати в прошарку 80-100 відсотків не менше.
- Якщо брати до уваги такі ефективніші і сучасніші методи агресивної інтенсифікації як ГРП, то ми не можемо собі дозволити працювати чи цементувати на низькому рівні якості. Це повинна бути якість під 100 відсотків. І це не великі гроші, повірте. Це не мільярд якийсь. Треба використовувати фінансовий потенціал для того, щоб забезпечити вищій рівень безпеки.

photo1

У номері
 
Інформери
VIII КИЇВСЬКА
НАФТОГАЗОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
15–16 ЖОВТНЯ 2024
М. КИЇВ, МВЦ
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com