Топ-Статті
РОМАН ОПІМАХ про шлях до включення України до індексу Baker Hughes GE Rig Count

№6 (49)_НГУ_ЧЕРВЕНЬ_UA-5_page-0001

На початку липня Baker Hughes GE Rig Count оприлюднили дані щодо працюючих бурових верстатів. В червні в Європі у роботі було задіяно 193 верстати, з них 144 працювали на суші і 112 – видобували газ. Так само як і минулого місяця Україна займає лідируючі позиції - 89 бурових верстатів, що на 5 більше, ніж місяцем раніше.

Як ми і анонсували в попередньому номері «Нафта і газ України» пропонуємо більш детальні відповіді Романа Опімаха, виконавчого директора АГКУ, щодо включення України до міжнародного індексу бурових верстатів.

- Чи відомо Вам, як формується статистика цього рейтингу працюючих бурових верстатів? Адже як ми бачимо, є певні розбіжності у підрахунках компанії Ньюфолк порівняно з Baker Hughes GE Rig Count. За якими критеріями включаються в рейтинг верстати?

Baker Hughes використовує єдині канони по всьому світу з певними регіональни особливостями. До переліку працюючих верстатів в Європі відносяться об‘єкти, які безпосередньо бурять, долота яких перебувають у землі. Отже здійснення капремонтів свердловин, що передбачає операцію буріння бокових стволів, також обраховується. В той же час, до статистики не входять вертсати, які перебувають у мобілізації або просто в робочому стані, але не є у вжитку за різних причин.

- Коли Ви почали просувати питання щодо включення України до цього рейтингу? Як Вашу ініціативу зустріли в міжнародній компанії та що сприяло врешті-решт прийняттю позитивного рішення?

Індекс є відомим барометром активності в індустрії, тому широко вживається аналітиками по всьому світу для побудови галузевих та економічних прогнозів. Коли ми не виявили Україну на мапі Rig Count, ми вирішили виправити цю історичну несправедливість, яка була причиною елементарного браку компетентної інформації про наш ринок. Вже тоді для нас стало очевидно, що це не буде простим завданням, адже Baker Hughes ніколи не були представлені в Україні, а масштаб картини здатний був здивувати не лише Європу, але й увесь професійний світ. Нагадаю, що аналіз вказував на те, що майже кожний другий верстат в Європі працює в Україні, що є дуже голосною новиною.

Завдячуючи зв‘язкам Укргазвидобування, яке на той час вело переговори з американською компанією щодо стратегічної співпраці, минулого літа Асоціація офіційним листом звернулася до офісу в Едінбурзі, потім в Х‘юстоні, провели кілька конференс переговорів та зустрічей з командою Baker Hughes. Згідно з отриманими формами, Асоціація зробила запит на 15 нафтогазовидобувних компаній, на їх частку припадає 98% вітчизняного видобутку газу та нафти, пізніше - для додаткової перевірки, опитувальник покрив й багато бурових компаній, які й виконують ці роботи. Протягом понад півроку щомісячно зібрані дані окремо аналізувалися офісом Baker Hughes, який вже сформувався й в Україні, та врешті інформація була визнана відповідною до стандартів. Проте, на мою думку, все ж таки ключовою складовою успіху стало те, що Асоціація зарекомендувала себе як відповідальний, компетентний та послідовний партнер, який здатний реалізовувати амбітні проекти.

- Яке значення для газовидобуваного ринку України має включення України до Baker Hughes GE Rig Count?

Без перебільшення, це історична подія. Їі позитивні наслідки відчує уся галузь. Уявіть собі, що увесь світ, доречі, як й багато українських фахівців, не мали уяви про справжній масштаб сервісного ринку України, на якому виявилося щомісячно працює 83 верстати, а у наступній по порядку країні - 20. Це говорить про величезний потенціал та містку здатність ринку, беручи до уваги стан значної частини внутрішнього флоту, що все ще потребує активного оновлення. Тому таке глобальне визнання відкриває Україні шлях до трансферу сучасних технологій та провідних промислових практик, та також має сприяти налагодженню взаємовигідній співпраці іноземних компаній з українськими сервісними підприємствами.

У номері
 
Інформери
ХІ МІЖНАРОДНА
НАФТОГАЗОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
30–31 ТРАВНЯ 2024
М. ЛЬВІВ, БУДИНОК ВЧЕНИХ
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2024
oilgasukraine@gmail.com