Яким був для вас минулий рік?
Сповнений професійних викликів, для подолання яких були обрані необхідні рішення. Регулятор впевнено повертає до себе довіру, яка рекордно висока за багато років, а сфера надрокористування зазнає системних прогресивних реформ.
Що, на ваш погляд, потрібно зробити в першу чергу, щоб галузь змогла відновитися і успішно рухатися далі в нових умовах?
По-перше, довіра до регулятора та стабільність правил гри, — це те, чого вимагають капіталомісткі та довготривалі інвестиційні проєкти з високим ризиком. По-друге, нові відкриті пропозиції для нарощення ресурсного потенціалу. По-третє, смілива модернізація регуляторного поля шляхом максимального спрощення дозвільних процедур та осучаснення профільного законодавства.
Що ви вважаєте головним досягненням за підсумками року? (Особистим / своєї компанії)
Разом ми запропонували ринку понад 300 перспективних об‘єктів для інвестування в українські надра, 43 лоти було придбано на конкурентних торгах за майже 800 млн грн. Вперше онлайн можна придбати право на розробку бурштину, золота, руд літію та титану, а початкова ціна спецдозволів обраховується прозорим та об’єктивним шляхом.
Яку пораду ви б дали своїм колегам? Що допоможе бізнесу краще адаптуватися до змін?
Маленькому бізнесу - вірити у власні сили та об’єднувати зусилля для кооперації у реалізації проектів. Великому бізнесу - проактивно брати участь у налагодженні обопільного та системного діалогу влади і платників податків, до реформ треба долучатися та відчувати свою відповідальність.
Які цілі ставите на наступний рік?
Виключно амбіційні. На порядку денному прогресивна реформа надрокористування, — відповідний законопроєкт (№4187) активно обговорюється. Наступний крок — оновлення Кодексу про надра. Актуальна потреба сьогодення — електронний кабінет надрокористувача для зручності та легкості проходження регуляторних процедур. Система державних геологічних підприємств вимагає перезавантаження, перегляду пріоритетів у роботі та забезпечення вільного доступу до геологічної інформації.