Топ-Статті
Сергій Нос: ЧОМУ Я ВИБРАВ НАФТОГАЗОВУ ПРОФЕСІЮ

Переможець конкурсу мотиваційних листів

ГК ГЕО-АЛЬЯНС, НЬЮФОЛК НКЦ

 

Ось і промайнуло, як одна мить, тринадцять років з того часу, коли життєва доля привела мене до затишних стін  Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка. Дружний колектив закладу, у якому виросло і працює не одне покоління справжніх педагогів, прийняв мене у свою професійну родину з душевною теплотою. У той час я, молодий інженер-механік, повний оптимізму і нових знань,  навіть і не здогадувався, що викладацька справа стане частиною мого життя, а механічне відділення і циклова комісія механічних дисциплін будуть настільки мені близькими, адже вже декілька років поспіль виконуватиму обов’язки голови цієї комісії.

 

Історія української нафтогазової промисловості налічує майже два століття. За такий значний період існування даної промисловості, мабуть, важко переоцінити значення робіт, що виконують механіки з обслуговування відповідного устаткування. Експлуатація, обслуговування, ремонт і монтаж обладнання – завдання механіків з експлуатації та ремонту нафтогазового устаткування, без знань та умінь яких навіть найсучасніше та найефективніше устаткування не зможе забезпечити необхідний технологічний процес. Без участі механіка зупиниться долото, не зможе працювати насос, не потече трубопроводами до споживачів нафта і газ. Складність експлуатації бурового та нафтогазопромислового устаткування полягає також у значній віддаленості об’єктів буріння та видобутку від промислових центрів та виробничих баз, у роботі обладнання при несприятливих природно-кліматичних умовах, під відкритим небом та, не рідко, під граничним навантаженням, специфіці роботи обладнання, яке повинно забезпечувати безперервний та, водночас, надійний виробничий процес. Тому з впевненістю можна стверджувати, що цю професію обирають тільки справжні чоловіки та романтики.

 

Бурхливо спливали роки активної праці і я  навіть не зчувся, коли  надійшов час випуску уже моїх перших вихованців, а потім других, третіх і, врешті, четвертих – групи Т-4-1 2019р. За ці роки я звик до думки, що коледж – це не тільки стіни навчального закладу, а насамперед це традиції, досвід, надбання та наступність поколінь.

 

Можна з впевненістю сказати, що Полтавський коледж нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка із честю тримає марку єдиного на території Центральної та Східної України навчального закладу із власною історією, чудовими традиціями щодо освітнього процесу спеціалістів нафтогазового комплексу.

 

Набуті в стінах нашого навчального закладу теоретичні знання та практичні вміння випускники коледжу з гідністю та професіоналізмом використовують у своїй щоденній праці, котра так необхідна нашій державі.

 

Без сумніву, високі досягнення наших студентів – результат самовідданої праці викладачів коледжу, адже саме викладач відіграє велику роль у формуванні особистості юнаків та дівчат. Педагогічний колектив закладу на чолі з керівництвом з оптимізмом дивиться у майбутнє і налаштований на досягнення нових успіхів у нелегкій справі підготовки й виховання висококваліфікованих фахівців. І я пишаюся, що я є частиною такого колективу.

 

Розуміючи складність освітньо-виховних завдань сучасності, вважаю, що поєднання аудиторної і позааудиторної роботи відкриває великі можливості для самореалізації студентів.

 

Саме тому, реалізуючи себе як інженер і педагог, разом зі своїми колегами, очолюю гурток бурового і нафтопромислового устаткування. Це надзвичайна можливість розкрити особливість студента, його талант, здібності, допомогти професійному зростанню і , водночас, вчитися самому. Адже саме від молоді часто можна почути нові креативні ідеї реалізації певних технічних моментів. А це спонукає не стояти на місці, рухатися, вчитися. І це мені надзвичайно подобається.     

 

Такий підхід дає можливість розкрити особливості практичного застосування бурового і нафтопромислового устаткування в реальних умовах виробництва і техніці та дозволяє організувати творчу діяльність на основі розв’язання конкретних  конструкторських і практичних задач техніко-технологічного характеру.

 

Без впровадження інноваційних технологій на основі досягнень науково-технічного прогресу неможливо модернізувати нафтогазову промисловість України. Тому в умовах викликів сьогодення ми  намагаємося іти в ногу з часом і вести активну роботу щодо модернізації освітнього процесу, впровадження сучасних педагогічних технологій та інноваційних методів, спрямованих  на  активізацію пізнавальної  діяльності студентів.

 

Прикладом цього є виготовлення гуртківцями багатьох діючих та технічних моделей бурового і нафтопромислового устаткування. Нашою перемогою я вважаю виготовлення моделей, які є постійними експонатами на презентаційних заходах нафтогазової галузі. Серед кращих експозицій варто відмітити діючу модель лабораторної установки підіймального комплексу бурової установки типу Upetrum GF-400, а також діючу модель вишко-лебідочного блоку BENTEC Top Drive TD-500-HT, які є практично повними копіями відповідного устаткування з детальним відтворенням більшості елементів та діючих механізмів.

 

Серед низки таких моделей, створених руками гуртківців можна визначити і  демонстраційну модель колтюбінгової установки, яка була представлена в ході відкритого показового захисту дипломного проєкту студентів-механіків 2018 року.

 

Робота над створенням діючих моделей передбачає високий рівень аналізу трудового і технологічного процесів, технічної документації; розробки професійно значущої інформації, що стосується стану об’єктів діяльності, прогнозування появи і розвитку непередбачених ситуацій; забезпечення безпеки виконання робіт; дотримання технологічних вимог, своєчасне усунення відхилень, що виникають в технологічному процесі, тощо. Виходячи з цього вже на етапі технічної творчості формуються певні складові професійної компетентності майбутніх фахівців.

 

Освіта майбутнього не можлива без тісної співпраці з виробництвом без ознайомлення з новими технологіями, обладнанням та розвитком науки і техніки. Пошук, нові ідеї, самовдосконалення спонукало мене до написання ряду статей, спрямованих на теми, які висвітлюють питання застосування сучасних технологій в нафтогазовій галузі, зокрема: "Перспективи та особливості застосування скло-емалевих покриттів трубопроводів як ефективного методу попередження корозії",  "Аналіз застосування неметричних систем одиниць вимірювань характеристик і і параметрів режимів роботи сучасного нафтогазового обладнання" На даному етапі разом з колегами працюю над збиранням матеріалів для написання статті на тему "Аналіз та дослідження факторів напрацювання колони гнучких неперервних труб в колтюбінгових установках".

 

Вважаю, що можливість взяти участь у VI Міжнародній нафтогазовій конференції «Колтюбінг. ГРП. Бурові сервіси. Геофізика. Скероване буріння», за підтримки компанії GEO ALLIANCE, дасть змогу поглибити свої знання та дізнатися про останні досягнення в найбільш актуальних напрямках сервісних послуг нафтогазового сектору, познайомитися з цікавими людьми та фахівцями своєї справи. Адже заходи, які проходять за участі та організації компанії  Ньюфолк НКЦ проходять на високому рівні і завжди викликають інтерес, і без перебільшення можна сказати, що це  платформа світового рівня, де збираються передові фахівці нафтогазової індустрії для обговорення найактуальніших питань сьогодення та перспектив розвитку  нафтогазової промисловості.          

 

            Сергій Миколайович Нос, викладач спеціальних дисциплін, голова циклової комісії механічних дисциплін Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

У номері
 
Інформери
ТОВ "Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр"
При копіюванні матеріалів з сайту посилання обов'язкове.
Всі права захищені © 2025
oilgasukraine@gmail.com